У Львові визначили, хто профінансує 3-D школу на вул. Варшавській
Витрати, пов’язані з проведенням будівництва будівлі шкільного корпусу на вул. Варшавській, 126 у м. Львові, буде товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Ріел-Естейт Груп"
Відповідне рішення прийняли на виконавчому комітеті Львівської міської ради.
Крім того, доручили середній загальноосвітній школі № 23 м. Львова укласти тристоронній договір генерального підряду на зведення будівлі шкільного корпусу на вул. Варшавській, 126 з підрядником та товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія Ріел-Естейт Груп" як платником – йдеться у рішенні.
Будівлю шкільного корпусу на вул. Варшавській, 126 у м. Львові споруджують на території середньої загальноосвітньої школи № 23 м. Львова.
Декілька днів тому заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач повідомив, що у Львові планують відновити роботи з будівництва 3D-школи.
"Заклали дорожню карту, знайшли інвестора, який допоможе з фінансуванням, роботи на об’єкті плануємо відновити вже дуже скоро", – написав Любомир Зубач.
У коментарях до свого допису він пояснив, що цей проєкт був ініційований благодійним фондом та реалізовувався за його кошти.
"Вони мали повністю забезпечити його реалізацію. Але зробили, що могли – і за це їм подяка. Зараз продовжувати фінансувати цей проект, очевидно, не мають. Тому треба рухатися вперед. Знайшли співінвестора і будемо завершувати розпочате. Бюджетні кошти на цей проект не витрачалися", – додав Зубач.
Читайте також: Що відбувається із 3-D школою у Львові, яку планували відкрити ще у січні
Передісторія будівництва школи за новітньою технологією
Навчальний корпус для першокласників школи № 23, що на вул. Варшавській, 126, почали будувати саме в такий, новітній спосіб, бо він мав бути в десятки разів швидший. Зекономити на такому будівництві не вдасться.
"Мета 3D-будівництва – бути не дешевшим, а швидшим", – заявляв навесні 2023-го року засновник гуманітарного фонду Team4UA Жан-Крістоф Боні. Власне цей фонд і привіз до Львова технологію 3D-друку, щоб показати, як можна швидко і якісно відбудовувати Україну.
Школа мала стати найбільшим навчальним закладом у світі, побудованим за допомогою такого 3D-принтера та відкритися вже у 2024 році. Чиновники обіцяли, що тут зможуть навчатися 100 учнів початкових класів.
"Цей одноповерховий об’єкт матиме навчальні класи, комфортний хол для спілкування дітей, вчительську та санвузли. Також тут передбачено великі скляні поверхні, а монолітні стіни із бетону відповідатимуть новим стандартам безпеки", – писали в міськраді.
Керівник управління освіти Андрій Закалюк відзначав, що корпус розвантажить навчальний заклад, який потребує додаткових місць.
Перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко на брифінгу повідомив, що від старту будівництва за рік, тут з'явиться початкова школа.
"Завдяки фонду TEAM4UA ми можемо наступного тижня розпочати реалізацію цього проєкту і вже наступного навчального року у нашому місті з'явиться сучасна початкова школа", – сказав Москаленко у 2022 році.
- Актуальне
- Важливе