У Львові від можливої лімфоми вилікували дівчинку з трансплантованою ниркою
У Львові у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі медики діагностували та попередили грізне захворювання крові у дівчинки з трансплантованою ниркою
Про це повідомив Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, інформує Еспресо.Захід
У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі мультидисциплінарна команда зуміла вчасно діагностувати виражений лімфопроліферативний синдром у 7-річної дівчинки з трансплантованою ниркою. Цей синдром загрожував розвитку важкої онкопатології - лімфоми. Однак медикам вдалося вчасно це грізне захворювання крові попередити.
Як розповіли лікарі, після тримісячного лікування у Центрі Веронічка почуває себе добре. Вона вже цілком одужала. Але ще недавно стан дівчинки був дуже важким, схожим на сепсис.
"Трансплантацію нирки Вероніці провели у 2021 році за кордоном, - каже керівник Клініки нефрології, діалізу та трансплантації нирки Роман Андруневич. - А восени 2023 року сім'я звернулась до нас із скаргами на сильно збільшені лімфатичні вузли та високою гарячкою. Ми виявили підвищення усіх гострофазових показників та погіршення функції трансплантованого органу. КТ-скрін з контрастуванням показав збільшення усіх груп лімфовузлів. Патоморфологічне дослідження вузлів, вилучених хірургами, підтвердило наші підозри - посттрансплантаційний лімфопроліферативний розлад".
Лікар також роз'яснив, що проліферація - це аномальна клітинна активність. Ускладнення може виникати як наслідок хронічної вірусної інфекції у пацієнтів після трансплантації, які отримують імуносупресивну терапію. Нелікований лімфопроліферативний синдром поступово переходить у ходжкінську або неходжкінську лімфому (рак крові).
У лікуванні Вероніки застосували таргетну терапію монокланальними антитілами. Адекватне і своєчасне лікування допомогло: усі групи лімфовузлів повернулись до нормальних розмірів, повністю відновилась функція нирки та внормувались усі важливі показники. Одужання дівчинки - це результат злагодженої та фахової роботи мультидисциплінарної команди Центру: нефрологів, гематологів, імунологів.
"Історія з Веронікою доводить, що період після трансплантації нирки - не менш важливий, ніж сама пересадка, - акцентує Роман Андруневич. - Батьки дітей з трансплантованими органами мають навчитись швидко реагувати на будь-які зміни у самопочутті дитини: наприклад, на гарячку невідомого походження, особливо, якщо вона протікає із збільшенням лімфатичних вузлів. І найкраще, звертатись до спеціалістів Центру, які мають достатньо досвіду, щоб диференціювати ці симптоми з мононуклеозом".
- У Львові медики за допомогою робота-хірурга провели операцію на нирці 3-річному хлопчику
- Актуальне
- Важливе