
У Львові сформували вушну раковину 14-річній дівчині з синдромом Гольденхара
Операції щодо формування вушної раковини є непростим викликом - втручання технічно складні та тривалі, а також мають ризики відторгнення
Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".
У 14-річної Єлизавети - рідкісний синдром Гольденхара, який проявляється вродженою аномалією розвитку вуха - анотією (відсутністю вушної раковини та слухового проходу). До львівського Охматдиту сім'ї підлітки порадив звернутися лікар з Києва, з яким консультувалися раніше.
"У цей час до нашої лікарні приїхали пластично-реконструктивні хірурги з дитячої лікарні Філадельфії (Children’s Hospital of Philadelphia) Оксана Джексон (Oksana Jackson) та Девід Лоу (David Low). Тоді ж Єлизаветі зробили перший етап операції - формування хрящового каркаса вушної раковини з реберних хрящів дівчинки", - розповіли у медцентрі.
Після того, як дівчинка пройшла реабілітацію, під час наступного візиту дитячого пластичного та реконструктивного хірурга Девіда Лоу їй виконали II етап отопластики - формування рельєфу вушної раковини з перекриттям задньої поверхні вушного каркаса сідничним шкірним клаптем.
Дитяча хірургиня Юлія Хомин говорить - складністю синдрому Гольденхара є поєднання великої кількості аномалій різних систем та органів, та в переважній більшості це патологія охоплює щелепно-лицеву ділянку.
"У таких випадках є край важливою командна робота, етапність та почерговість "step by step". В період раннього дитинства Єлизаветі вже були проведені оперативні втручання у звʼязку з двобічною розщілиною верхньої губи та піднебінь. А операції щодо формування вушної раковини є також непростим викликом - технічно складні та тривалі втручання, ризики відторгнення та складність досягнення власне цього естетичного кінцевого результату", - коментує Юлія Хомин.
Мама пацієнтки зазначає - дуже довго чекали можливості, аби були спеціалісти, які візьмуться за таку операцію. Вона також додає, що результатом задоволені, а щоб провести операцію, їхали у Львів аж із Житомира.
- "Не міг ковтати і задихався вночі": чоловік 20 років жив із гігантською кістою на шиї
- Актуальне
- Важливе


