У львів’янина з ока медики витягнули 11-сантиметрового гельмінта
У Львівській області вперше цьогоріч зафіксували випадок рідкісного паразитарного захворювання – дирофіляріозу
Про це повідомив Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб, передає "Еспресо.Захід".
Паразит "оселився" в організмі 43-річного чоловіка після укусу комара.
"Перші прояви захворювання (набряк повіки) чоловік помітив наприкінці січня. Звернувся до однієї з офтальмологічних клінік Львова. Там призначили лікування з приводу запального процесу сльозового мішка ока. Оскільки лікування не допомагало, чоловік звернувся по допомогу до одного з львівських лікувальних закладів. Під час операції на оці планували вилучити новоутворення. Однак замість пухлинки медики витягнули гельмінта завдовжки 11 см", – йдеться у повідомленні.
Гельмінт відправили до паразитологічної лабораторії ДУ "Львівський ОЦКПХ МОЗ" на дослідження, за результатами якого був ідентифікований збудник дирофіляріозу (D.repens).
За даними медиків, це перший зафіксований випадок паразитарного захворювання дирофіляріозу цьогоріч. Минулого року таких було три, а 2022 – два.
Що таке дирофіляріоз
Дирофіляріоз — це тканинний зоонозний гельмінтоз. Захворювання з важкими ураженнями усіх систем організму, як людей, так і тварин. У людини зазвичай розвивається підшкірний дирофіляріоз.
Основними джерелами дирофіляріозу є собаки, коти, вовки, лисиці, бобри, плазуни. Однак безпосередньо від собак та котів людина не заражається. Збудник їй передається при укусі інфікованих комарів, кліщів, бліх, які насмокталися крові зараженої тварини. Проявляється або підшкірними вузлами, або у багатьох випадках хвороба перебігає безсимптомно.
При ураженні ока виникають вузли під шкірою повік. Передусім при захворюванні у місці локалізації пухлини людина відчуває сверблячку та печію різного інтенсивності. Характерною ознакою також є міграція гельмінта під шкірою, коли людина може відчувати пересування чи ущільнення пухлини. Інколи хворі скаржаться на головний біль, нудоту, слабкість, підвищення температури тіла, сильний біль у місці локалізації гельмінта. Діагностують дирофіляріоз при дослідженні паразита після його вилучення з організму хворого. Гельмінт видаляють із пухлини при планових втручаннях або випадково, при вилучанні новоутворень.
Як попередити дирофіляріоз:
- використовувати засоби, що відлякують комарів;
- застосовувати засоби індивідуального захисту від комах домашнім тваринам (для собак, котів використовуються різні види нашийників);
- спостерігати за станом здоров’я домашніх тварин;
- своєчасно звертатися до ветеринарної служби при виявленні хворих на дирофіляріоз тварин, як джерела хвороби;
- зменшити потрапляння комарів у житлове приміщення та боротися з комахами в підвалах будинків.
- Актуальне
- Важливе