Нагода вдумливого споглядання: День неспішного мистецтва у Львові
Міжнародний день неспішного мистецтва, або ж Slow Art Day, який цього року світ відзначає 13 квітня, пройде також і за участі Львова
Про це інформує "Еспресо.Захід".
Про День неспішного мистецтва або Slow Art Day
Сьогодні Slow Art Day або День неспішного мистецтва – міжнародна акція, що закликає прийти у музей і зупинитися перед твором мистецтва та відчути насолоду від вдумливого споглядання. За статистикою відвідувач тратить на зупинку перед мистецьким твором від 8 до 17 секунд. Тоді як автор може потратити на його продумання і створення від кількох днів до кількох років.
Акцію започаткував американець Філ Террі після того, як сам провів перед однією картиною цілу годину, і отримав від цього задоволення. Відтоді рух став популярним настільки, що має представників на усіх континентах. Про повільне та уважне споглядання художніх творів сьогодні пишуть книжки, його пропагують у музеях, досліджують психологи, педагоги й мистецтвознавці.
Ідея Дня неспішного мистецтва – спонукати відвідувача повільно і ретельно оглядати твір, вникаючи у кожну деталь, шукаючи внутрішніх відповідей на свої питання. Питання, що виникнуть, можна обговорити із друзями чи представниками музею. Важливо зупинитися в тиші біля одного твору хоча б на 10 хвилин.
Slow Art Day відзначають у другу суботу квітня з 2009 року. За традицією кожен мистецький заклад обирає декілька експонатів, аби уважно й неквапливо роздивитися та обговорити їх з відвідувачами. Поговорити про автора твору, час та місце походження музейної роботи й зробити її знайомою, близькою та зрозумілою. Цьогоріч свято припадає на 13 квітня.
Уже традиційно львівські музеї приєднуються до міжнародного Дня неспішного мистецтва.
День неспішного мистецтва: куди піти і що побачити у Львові
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
Традиційна міжнародна акція "День неспішного мистецтва" (Slow Art Day) у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького пройде 13 квітня з 14:00 до 15:00. Вхід – вільний.
"У межах акції ми обрали для вас особливий твір: Фотія Красицького "Гість із Запоріжжя". Ця жанрова композиція є одним із перших великих творів українського історичного живопису козацької тематики і вважається найвищим здобутком у мистецькій спадщині художника. Зараз це малярське полотно представлене на виставці "Україна Фотія Красицького", – йдеться у дописі.
Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького
У Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького з нагоди міжнародної акції "День неспішного мистецтва 2024" (Slow Art Day) заплановані майстер-класи, лекції, тематичні екскурсії тощо. Заходи пройдуть у Палац Потоцьких, Палаці Лозинського, Жовківському замку, Золочівському замку, Олеському замку, Підгорецькому замку. З переліком усіх заходів можна ознайомитися за посиланням.
Дім Франка
Музей Івана Франка запрошує 13 квітня на Slow Art Day, щоб неспішно оглянути речі, що були свідками епохи та життя родини письменника.
"Тим, хто не має змоги сьогодні з нами вдумливо споглядати експонати наживо чи побачити певні речі, бо через війну вони заховані, закріплюємо в коментарях поклики на наші оповіді про певні важливі експонати, як от годинник доктора Ф, що його ви тут на фото бачите", – йдеться у повідомленні.
Історико-культурний заповідник "Древній Звенигород"
Музей Історико-культурний заповідник "Древній Звенигород" приєднується до міжнародного Дня неспішного мистецтва (Slow Art Day).
У суботу, 13 квітня, музей запрошує без поспіху оглянути реальну та віртуальну експозицію, а також долучитись до майстерки. Особливу увагу напередодні Великодня пропонують звернути на писанки: від княжих часів і до сьогодні.
"Одна з керамічних писанок, що датується 12-13 ст., є у нашій постійній експозиції. Іншу, знайдену у Звенигороді, але яка нині зберігається у Львівському історичному музеї, можна побачити у 3D форматі на наших мультимедійних планшетах", – розповідають у заповіднику.
- Актуальне
- Важливе