НАБУ провело нові обшуки у справі про корупцію серед суддів господарських судів Львівщини: що виявили
За інформацією журналіста, НАБУ провело обшуки у суддів Західного апеляційного господарського суду Ірини Панової та Ірини Малех
Про це повідомив журналіст Олег Новіков, інформує "Еспресо Захід".
Згідно з інформацією, обшуки проводили у межах справи про передачу частини неправомірної вигоди в $75 тис. чинним та колишнім суддям Господарського суду Львівщини Артимовичу, Юркевичу, а також ексголові Західного апеляційного госпсуду Бориса Плотніцькому.
Відтак, у повідомленні йдеться про суддю Західного апеляційного господарського суду Ірину Мелех, у якої детективи НАБУ знайшли $45 тис. готівки. З них 20 тис. номерами купюр збігаються з частиною неправомірної вигоди.
"Суддя стверджувала, що ці кошти їй позичили", – вказав Олег Новіков.
У судді арештували $30 тис., з них 20 тис. як збереження речдоків, а 10 тис. – в забезпечення ймовірної спецконфіскації.
Окрім того, у судді того ж органу Ірини Панової $29,1 тис. готівки, які не були частиною неправомірної вигоди, проте усі ці кошти арештували в межах спецконфіскації.
"Крім того, детективи знайшли у ексголови Госпсуду Львівщини Михайла Юркевича 7500 доларів готівкових коштів, номери купюр яких збігаються із наданою неправомірною вигодою. На них наклали арешт", – заявив журналіст.
Затримання третього судді у справі вимагання
За даними журналіста Олега Новікова, Бориса Плотніцького взяли під варту до 27 лютого 2025 року, проте йому встановили можливість внести заставу розміром 30,28 млн грн. Саме цю суму внесли за суддю 2 січня.
Як вказав Новіков, ексголову Західного апеляційного госпдсуду підозрюють у зловживанні впливом разом з ексголовами Госпсуду Львівщини Василем Артимовичем і Михайлом Юркевичем.
"Вони пообіцяли за $1 млн забезпечити ухвалення "потрібних" рішень у судових справах Західного апеляційного госпсуду", – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Що відомо про статки ексголови львівського суду Бориса Плотніцького, якого підозрюють у вимаганні $1 млн
Попередні викриття львівських суддів
9 грудня НАБУ і САП повідомили про викриття чинного та колишнього голів Господарського суду Львівської області на вимаганні від представника приватної компанії неправомірної вигоди у розмірі 1 млн дол. США.
За вказану суму обіцяли забезпечити ухвалення "потрібних" рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, а також запобігти замовному вбивству викривача.
Обоє суддів отримали підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України.
За даними Центру протидії корупції, у цій справі підозру отримав колишній голова Господарського суду Львівської області Михайло Юркевич. Обшуки проводились і в ексголови Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького.
Вища рада правосуддя також відсторонила голову Господарського суду Львівщини Василя Артимовича від здійснення правосуддя строком на два місяці. Водночас Господарський суд Львівської області повідомляє, що Василя Артимовича звільнили з посади за власним бажанням.
"12 грудня 2024 року збори суддів Господарського суду Львівської області, розглянувши заяву Артимовича В.М. про звільнення за власним бажанням з посади голови суду відповідно до ч. 5 ст. 20 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", вирішили відповідну заяву задовольнити та звільнити достроково Артимовича В.М. з посади голови Господарського суду Львівської області", – повідомляють на сайті суду.
Можливе вимагання $1 млн хабаря
"Слідство вважає, що гроші вимагали за ухвалення "потрібних" рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, які стосувалися діяльності мережі лабораторій "Ескулаб", – повідомляють у ЦПК.
За даними Центру, у поданні керівника САП Олександра Клименка йдеться, що Василь Артимович брав участь в усіх розмовах фігурантів, а також висловлював вимогу, що треба передати 75 тисяч доларів через суддю у відставці Юркевича. Після цього на початку листопаду у будівлі університету Франка, де зустрічався з фігурантами справи Юркевич, йому передали частину неправомірної вигоди у розмірі 75 тисяч доларів.
За даними САП, після цього Артимович повідомив заявнику у справі, що треба збільшити розмір неправомірної вигоди до 120-130 тисяч доларів.
Представник САП додав, що в цьому кримінальному провадженні обговорюються інші обставини, тому кількість підозрюваних, в тому числі суддів, може збільшитись.
Примітка: Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе