На що скаржилися львів’яни в соцмержах цього тижня: відстріл тварин у Сокільниках, де дівся Роман Гринкевич та "Грибовичі" на балконі
Цього тижня у львівських соцмережах чимало обговорювали плановий відстріл бродячих тварин у Сокільниках з метою запобігання сказу, та новину про те, що підозрюваний у розкраданні грошей призначених для ЗСУ Роман Гринкеквич перебуває у розшуку
"Еспресо.Захід" розповість про найцікавіші теми, які обговорювали львів’яни в соцмережах цього тижня.
Відстріл тварин на Львівщині: зоозахисники б’ють на сполох, а мисливці говорять, що це потрібно робити
У кінці тижня увагу користувачів соцмережі привернуло повідомлення, що з метою запобігання поширення сказу у Сокільниках планують провести відстріл та відлов хижаків.
Таке повідомлення надійшло голові Сокільницької тергромади Тарасу Сулимку від Львівської міської організації УТМР, повідомляли у місцевих групах. Там зазначалося, що згідно з дозволом Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства №24 планується "відстріл та відлов вовків, лисиць, бродячих собак та котів, сірих ворон в мисливських угіддях Львівської міської організації УТМР". Це мало статися 21 січня у мисливському обході №2 на території Сокільницької ТГ, у світлу частину доби.
"Обов'язково прив'яжіть псів, заберіть з вулиць котів", – закликали мисливці.
Однак суспільний резонанс не дозволив цьому статися. Бо вже у п’ятницю Сокільницька сільська рада повідомила про заборону відстрілу та відлову тварин на території громади.
Сільський голова Сокільників Тарас Сулимко написав у фейсбук, що скандал з відстрілом тварин на території Сокільницької громади сколихнув всіх мешканців.
"Львівська міська організація УТМР (Українське товариство мисливців і рибалок) вирішила способом відстрілу собак і котів боротися зі сказом. Хочу зауважити, що зараз на фронті наші хлопці діляться з нашими меншими друзями їжею і прихистком, бо тварини не можуть вижити без людей. Людяність має бути у всьому, і в першу чергу вона виявляється у відношенні до слабших і беззахисних. Не ті методи, не ті принципи, не ті пріоритети. Я порадив би всім бажаючим постріляти по живих мішенях застосувати своє вміння в бою. Там ваші навики точно згодяться. Наклав заборону на стрілянину на території громади. Влаштовуйте сафарі на фронті на ворогів". – написав Тарас Сулимко.
Відзначимо, що з 8 до 31 грудня на території Львівщини тривав санітарний відстріл хижаків. Його розпочали попри заборону під час воєнного стану.
"В Україні впродовж останніх двох років збільшилася чисельність хижаків, зокрема, здичавілих собак та лисиць, що несе за собою поширення смертоносних інфекцій: сказу, африканської чуми свиней (АЧС), лептоспірозу та інших зоонозів, що підривають епізоотичне, продовольче, екологічне, економічне та загальнобезпекове благополуччя країни", - йшлося у повідомленні Львівської районної державної адміністрації.
Згодом санітарний відстріл продовжили до кінця зими.
У Західному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства пояснили "Еспресо.Захід", яких тварин і коли будуть відстрілювати у Львівській області. Йдеться виключно про відстріл хижих звірів: вовків та лисиць.
Про це розповів начальник відділу охорони захисту лісу та мисливського господарства Західного міжрегіонального управління Роман Музика.
"Такі заходи проводять у зв'язку з тим, що скасоване полювання на час воєнного стану. Але є пункт, що у воєнний час дозволяється регулювати чисельність, зокрема хижих звірів, які можуть принести якусь біду. От скажімо сказ. Тому, немає нічого надзвичайного. І це не відбувається просто так, перед цим засідає протиепізоотична комісія в області. Усі процеси контрольовані", – зазначив Музика.
Він додав, що у деяких районах на Львівщині чисельність лисиць перевищує норму у півтора чи навіть два рази. Заходи з відстрілу хижих тварин відбуватимуться по Львівській області до 29 лютого включно на вихідні у світловий час доби.
"Мисливські угіддя беруть відповідні дозволи, повідомляють ОТГ та правоохоронні органи про такі заходи", – наголосив чиновник.
Відзначимо, що на Дрогобиччині у Східниці та Раневичах до 16 березня оголосили карантин через сказ. Зокрема, у Східниці кіт покусав дочку власниці й після цього через декілька днів помер. А 14 січня у селі Раневичі лисиця зайшла на подвірʼя та вкусила собаку.
Однак зоозахисники наголошують, що метод відстрілу є негуманним, більше того через відстріл можуть постраждати здорові тварини, зокрема, чиїсь коти та собаки, що могли заблукати.
Львівська "Домівка врятованих тварин" написала, що пора припинити відстріли тварин мисливцями.
"Нам, як організації , яка від початку великої війни приймала, рятувала тисячі різних тварин з зон бойових дій ,дуже боляче та не зрозуміло той факт, що у Львівській області мисливцями масово відстрілюються собаки, коти, лисиці, ворони та інші звірі , особливо в військовий час. В той час, коли дуже часто військові з передової рятують і просять прийняти нас тварин. Коли волонтери під обстрілами рятують тварин, в Львівській області влаштовують війни з тваринами!" – йдеться у їх повідомленні.
Чому Романа Гринкевича не затримали і де він дівся
Фото: Останній Бастіон
18 січня в ефірі всеукраїнського телемарафону "Єдині новини" радниця ДБР Тетяна Сапьян повідомила, що оголошено в розшук одного з членів злочинного угруповання — близького родича львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, його сина Романа, через викриття на оборудках із закупівлями одягу для ЗСУ.
"Мова йде про сина львівського бізнесмена. Вчора проводився ряд невідкладних обшуків, щоб знайти і затриманий членів цього злочинного угрупування. В тому числі сина львівського бізнесмена. На жаль, мушу констатувати його поки не знайшли. Але підозра в шахрайстві та участі в злочинній організації йому оголошена у встановленому законом порядку. Його оголошено в розшук. Якщо комусь відоме його місце перебування, просимо повідомити правоохоронним органам", - сказала речниця.
У соцмережах люди одразу почали питати, чому його не затримали одразу? Більше того, деякі користувачі соцмереж припустили, що Роман Гринкевич вже встиг покинути Україну.
Однак наступного дня у ДБР пояснили, чому не затримали сина Гринкевича раніше. Державне бюро розслідувань не могло раніше затримати сина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича Романа, якого напередодні оголосили у розшук, бо нібито не мало достатньо доказів для цього.
"ДБР не мало законного права на той момент, достатньо доказів для того, щоб оголошувати підозри. Коли прийшли результати експертиз, коли були допитані свідки, коли було зрозуміло, як це все відбувалося, саме тоді п’ять підозр було оголошено за статтями про шахрайство, створення та участь у злочинній організації в цьому кримінальному провадженні", – зазначила речниця ДБР Сапьян.
Також вона додали, що за інформацію ДБР, син бізнесмена Роман Гринкевич офіційно кордон не перетинав.
Та це не заспокоїло користувачів соцмереж, які тепер припускають, що його "навмисне випустили і дали втекти".
Додамо, що цього тижня Роман Гринкевич також втратив наречену. Художниця Соня Морозюк, яка була заручена за сина фігуранта масштабного корупційного скандалу, сказала, що не виходитиме заміж за нього, бо "відчуває себе зрадженою". Про це у соцмережі почали жартувати, мовляв, що "і в багатстві, і в бідності, поки ДБР не розлучить нас".
Сміттєзвалище на балконі
Фото: Любов Ткач
У Львові на вул. Чупринки, 38 в дворі будинку на загальному балконі утворилося сміттєзвалище, оскільки туди хтось постійно зносить сміття.
Про це поскаржилася Любов Ткач на Гарячій лінії міста Львова. Її пост зібрав понад 1 тис. лайків.
"Центр міста в дворі на Чупринки 38, людина зносить сміття яке розносять ворони, голуби, все падає в двір, що з цим робити?", - йдеться у повідомленні жінки.
На Гарячій лінії скерували звернення в Франківську РА, та про результати обіцяють повідомити згодом. Наразі, відбувається перевірка звернення.
А тим часом сотні людей прокоментували допис Любов Ткач, зауважуючи, що така захланність може призвести до трагічних наслідків, оскільки бакон може не витримати і впасти комусь на голові. Наведемо декілька популярних коментарів:
"Загальний балкон має прибрати Лкп (ОСББ) з участю сусідів. Написати колективну скаргу дільничному інспектору поліції, ДСНС нехай складають акт, штрафують власника квартири за захаращення балкону і долучають до цього психіатричну клініку", "А потім, чому балкони падають", "Це хвороба. Моя мама також сміття зносила у свою кімнату, викидала я то все з великим скандалом", "Таких є дуже багато. Це хвороба. Люди зтягують все підряд і захаращують свої квартири битком. Зустрічав дуже багато таких випадків", "Це психічний розлад, людину, яка таке робить потрібно лікувати", "Цей балкон рано чи пізно впаде, це ж така вага. І ще стіну може зруйнувати", "В людина явно психічний розлад - силогоманія. Потрібна допомога і лікування".
- Нагадаємо, минулого тижня найпопулярнішими темами стали "Горпина-Грета Тунберг", з якою не зустрівся Зеленський, і відновлення роботи одного з дитсадків Львова, який досі не приймає дітей, попри обіцянки відкрити його в жовтні.
- Актуальне
- Важливе