Львівський меморіал Героїв України варто переосмислити, перш ніж будувати, - архітектор Чаплинський
До Дня пам'яті захисників України у Львівському муніципальному мистецькому центрі Музей Гідності у Львові організував тематичну дискусію "Зберегти пам'ять", де поговорили про меморіалазацію військових
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
У події взяв участь архітектор, урбаніст, публічний та політичний діяч Юліан Чаплинський. Раніше він був учасником журі, котре у квітні обрало проєкт Меморіалу Героїв на Марсовому полі у Львові.
Як відзначив Чаплинський, його фаворитом був інший проєкт, тобто не той, що переміг.
"Мені здається, що цей крок в сторону дискусії формування цього простору – це дуже добре. Я очікував, що багатьом не сподобається проєкт, який обрали. Зрештою, яким би не був цей проєкт, у суспільства будуть питання. Зараз одні питають, коли буде цей меморіал, а інші кажуть, що не треба поспішати, бо війна триває. На моє переконання, є обраний проєкт, але його можна переосмислити, щось переглянути, щось залишити, що подобається. Думаю, ще треба це кілька місяців точно обговорювати. Ми, як українське незалежне суспільство, з таким ще масово не стикалися, різні асоціації викликає війна й тема меморіалізації", - сказав Юліан Чаплинський.
Читайте також: У нас немає національної стратегії пам’яті, - мати загиблої бойової медикині Ірини Цибух
Додамо, що у тематичній дискусії також брали участь:
- Оксана Цибух - мати громадської діячки, бойової медикині Ірини Цибух "Чеки", що загинула 29 травня 2024 року під час ротації на Харківщині;
- Антон Петрівський - військовий 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, дослідник "Локальної історії".
А модерувала подію Христина Парубій – телеведуча та журналістка Еспресо, авторка проєкту "Жінки на війні: історії від Христини Парубій".
Читайте також: Жінки на війні: у Львові презентували книжку журналістки Еспресо Христини Парубій
- Відзначимо, що 17 квітня стало відомо про завершення архітектурного конкурсу на меморіальний комплекс військових поховань Героїв України на вул. І. Мечникова, який тривав три місяці. Переможцем обрали проєкт команди із Хмельницького, авторами якого є Віктор Голуб’єв, Дмитро Райфшнайдер. Окрім зони поховань, тут планують облаштувати меморіальний сквер, музей, монумент невідомому солдату, каплицю та колумбарій – місце для захоронення урн із прахом.
- Актуальне
- Важливе