Львів 2 липня попрощається з бійцями Миколою Журавчаком і Богданом Котом
У вівторок, 2 липня, Львівська громада попрощається з двома військовослужбовцями – Микола Журавчак і Богдан Кіт захищали Україну від російських окупантів
Про це повідомила Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Чин похорону захисника Миколи Журавчака розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Поховають військовослужбовця на Личаківському кладовищі.
Молитва і прощання з Богданом Котом розпочнеться об 11:00 у родинному помешканні в селі Зарудці (вул. І. Франка, 53), об 11:30 розпочнеться чин похорону у храмі Преображення Господнього у Зарудцях. Поховають захисника у селі Зарудці.
Мерія закликає долучитись до церемоній прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.
Що відомо про Героїв
Микола Журавчак народив 14 травня 1998 року у місті Стебник Львівської області. Навчався у Стебницькому ліцеї №7 Дрогобицької міської ради Львівської області. Спершу здобув освіту на історичному факультеті Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, згодом вступив на економічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Закінчив кафедру військової підготовки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
За словами близьких, Микола Журавчак "виховувався у стійкому патріотичному дусі та був надзвичайно "ідейним". Володів глибокими знаннями з історії та політології, займався реставрацією наочних матеріалів, був засновником і активним учасником літературних та історичних клубів, зокрема, "Resistence. Бунт має рацію". Входив до складу молодіжного театру "Альтер".
Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації добровольцем вступив до лав "Правого сектору", згодом боронив державу у лавах 67-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України. Із перших днів війни перебував "на нулі" та не пропустив жодного бойового виходу. Загинув 27 червня 2024 року.
У Миколи Журавчака залишилися батьки та сестра.
Богдан Кіт народився 13 березня 1977 року у селі Зарудці Львівської області. Навчався у Зарудцівській гімназії Львівської міської ради. Після завершення навчання проходив військову службу у складі Повітряних Сил у Вінниці.
Упродовж довгого періоду пропрацював слюсарем у Львові. Згодом підписав контракт із Збройними Силами України, у 2015 році виконував завдання у зоні проведення антитерористичної операції у складі Тилу ЗСУ.
Після повернення до цивільного життя працював у сфері надання послуг з охорони власності.
Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації став на захист держави від російських окупантів. Боронив суверенітет та територіальну цілісність держави на Донеччині у лавах 67-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України. Загинув 22 червня 2024 року.
У Богдана Кота залишилися мама і сестра.
Втрати України на війні з Росією
Під час російсько-української війни на Луганському напрямку загинув військовий з Рівненщини Олександр Корнійчук. Він місяць вважався зниклим безвісти.
У госпіталі внаслідок отриманих на війні поранень помер 39-річний житель села Верхнє Водяне, що на Закарпатті, Василь Ігнатюк.
На війні загинув 24-річний боєць зі Львівщини Андрій Гаркот. Після мінометного обстрілу 12 травня з воїном був втрачений зв'язок, його ідентифікували за зразками ДНК
Під час російсько-української війни, виконуючи бойове завдання на Донецькому напрямку, загинув військовий з Волині Руслан Рябий.
Під час російсько-української війни загинув Ростислав Лівач — кандидат у майстри спорту з фехтування на шаблях, учасник Всеукраїнських змагань, переможець та багаторазовий призер чемпіонатів Львівської області
Біля Роботиного загинув старший сапер з Франківщини Андрій Мартин. Також у боях на Луганщині загинув боєць 3-ї штурмової бригади ЗСУ з Волині Владислав Кравчук
На Харківщині загинув лейтенант ЗСУ Костянтин Михальчук (Генерал). На Луганщині загинув воїн зі Львівщини Андрій Канцір. Він не дожив два дні до свого 23-річчя.
- Актуальне
- Важливе