Історія мешканки Львівщини, яка двічі поборола рак мозку
Вперше у мешканки Дрогобиччини рак виявили у 2017 році. Хвороба повернулася після поранення чоловіка на фронті
Історію своєї пацієнтки розповіли у Львівському онкологічному центрі, передає "Еспресо.Захід".
Пані Любові 43 роки. У 2017-му у жінки виявили онкологічне захворювання головного мозку у IV стадії.
"Я раптово втратила свідомість, тож вирішила звернутись до лікарів. Мене направили на обстеження: спочатку на КТ (комп’ютерна томографія), потім на МРТ (магнітно-резонансна томографія). Крім цього мене відправили до нейрохірурга і він приголомшив мене, сказав, що у мене пухлина головного мозку і що мені потрібна операція", – пригадала пані Любов.
Оскільки Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр не спеціалізується на нейрохірургії, жінку прооперували в іншому медзакладі Львова. Однак, після оперативного втручання пані Любі потрібно було отримати додаткове лікування і її скерували до Львівського онкоцентру на променеву терапію.
"Пацієнтці потрібне було комплексне лікування, адже її пухлина була агресивною. І жінка отримала в нас у 2017 році повний курс променевої терапії в поєднанні з хіміотерапією. Вона добре перенесла обидва методи лікування і на контрольних обстеженнях ми побачили, що її хвороба відступила", – розповів лікуючий лікар пані Любові, лікар відділення променевої терапії Львівського онкоцентру Андрій Хавунка.
А далі пані Любов чекало ще одне чудо. Після трьох років у ремісії, вона народила здорового хлопчика, який разом з своїм старшим братиком стали для мами ще більшим стимулом вірити, що усе буде добре. Щаслива сім'я виховувала діток та раділа життю, але усе змінилось під час повномаштабного російського вторгнення.
Чоловік пані Любові отримав поранення, захищаючи нашу Батьківщину на передовій, тож переживання за чоловіка і дітей та постійний стрес дали про себе знати. І хвороба, на жаль, повернулась.
Жінку знову прооперували в одному з медзакладів Львова і знову скерували на курс променевої терапії до Львівського онкоцентру.
"У променевому відділенні Львівського онкоцентру працює 3 сучасних лінійних прискорювачі, тому пацієнти отримують допомогу безупинно і, навіть, у випадках несправності одного з апаратів медики не зупиняють роботу, адже мають змогу продовжити лікування пацієнта на іншому апараті. Тож люди не чекають місяцями в черзі", – розповів завідувач відділення променевої терапії Петро Вовк.
Сьогодні пані Любов вже завершує своє лікування. Вона дякує Богу та лікарям, що знову отримала шанс на здорове життя. Своїх рятівників називає ріднею.
"Лікарі стали для мене ріднею. Я можу подзвонити до них в будь-який момент і запитати будь-яку пораду. Вони дали мені не лише добре лікування, вони дали мені віру в те, що я все зможу здолати. Загалом надія в те, що ти усе зможеш пройти важить дуже багато. Я маю двох синочків, люблячого чоловіка і я повинна усе пройти", – розповіла пані Люба.
- Нагадаємо, у Львові лікарі видалили одночасно дві пухлини 82-річній жінці
- Актуальне
- Важливе