Депутати вимагають позачергової сесії через зупинку будівництва сміттєпереробного заводу
Фракція "ВАРТА" ініціює провести позачергову сесію Львівської міської ради через проблеми з підрядником і зупинку будівництва сміттєпереробного заводу, на який погодили новий кредит на 716 млн грн
Про це "Еспресо.Захід" розповідала депутатка від ПП "ВАРТА", голова бюджетної комісії Наталія Шелестак.
"Ми хочемо розуміти, що відбувається довкола будівництва сміттєпереробного заводу і який наш наступний план дій, – каже Наталія Шелестак. – З того, що я бачу, – наші польські підрядники надають неправдиву інформацію, надали нам неналежні документи і порушують основні вимоги договору. Мене як голову бюджетної комісії хвилює, що буде з долею того кредиту, який ми погодили 12 вересня. На секундочку, це 716 млн грн".
Наталія Шелестак каже, на щастя, "Зелене місто" ще не встигло отримати кредит на ті 716 млн. Однак вона підозрює, що на момент ухвалення рішення щодо цієї позики, у міській раді уже, очевидно, розуміли, що підрядник порушує умови договору і затягує з оформленням гарантій.
"Проблеми з цим підрядником були від самого початку. Вони неналежним чином оформляли перші гарантії. І коли ми говорили – розривайте угоду, Андрій Іванович переконував усіх, що гарантії будуть, давайте не будемо проводити новий тендер. Так, гарантії тоді отримали, але з порушеннями. А зараз знову топчемось на тому ж місці, – каже депутатка. – У мене питання до підрядника були постійно протягом всієї дії договору. Наразі ми не маємо належно оформленої безумовної гарантії, яка має діяти до кінця контракту плюс, якщо не помиляюсь, 28 днів.. Спочатку підрядник приніс умовну гарантію, потім він приніс гарантію на три місяці. Перепрошую, але за три місяці контракт не закінчується".
На позачерговому засіданні сесії пропонують заслухати не лише пояснення міського голови та ЛКП "Зелене місто", а позицію компанії-підрядника Control Process S.A. Вимагають також забезпечити присутність представників Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.
"Андрій Іванович має брати на себе відповідальність за цю ситуацію. Маємо розуміти, що з цього приводу офіційно говорить ЄБРР, є FIDIC-інженер, якого теж би варто послухати. Зрештою, представники компанії-підрядника. Це має відбуватись прозоро і відкрито", – каже Наталія.
Вона також пояснює, що станом на сьогодні зупинка будівництва заводу через порушення підрядником контракту, не означає автоматичну зупинку контракту.
"Договір зупиниться тільки тоді, коли ми повернемо гарантійні – там виходить приблизно 8 млн євро. В ідеалі, місто має повернути собі ті 8 млн євро і укладати новий контракт з іншим підрядником", – каже депутатка.
Що відомо про ситуацію зі сміттєпереробним заводом у Львові
червня 2018 року була підписана угода про надання Львову 35 млн євро на реалізацію проєкту поводження із твердими побутовими відходами. Як зазначив під час підписання міський голова Андрій Садовий, роботи із будівництва сміттєпереробного комплексу "розпочнуть вже цього року".
У жовтні 2020 року ЄБРР вже визначив переможця міжнародного тендеру на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові. Ним став консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва). Однак згодом підрядника замінили на польську компанію Control Process S.A.
На початку 2024 року стало відомо, що 35 млн євро не достатньо для того, аби завод запрацював, оскільки у проєкті не передбачили низку важливих елементів. Загалом лише додаткові роботи оцінили у 10 млн євро.
На сесії 12 вересня депутати Львівської міської ради погодили отримання нового кредиту на 840 млн грн, з яких 716 млн грн піде на добудову сміттєпереробного заводу. А уже й 8 вересня у ЛКП "Зелене місто", яке відповідає за будівництво сміттєпереробного заводу у Львові на Пластовій, заявили про можливий розрив контракту з польським підрядником
- Актуальне
- Важливе