Без електрики через борги забудовника: мешканці львівської багатоповерхівки вийшли на протест
У п'ятницю, 12 квітня, мешканці багатоквартирного будинку на вул. Шевченка, 418 змушені були вийти на акцію протесту, оскільки залишились без води і світла через борги забудовника ПрАТ "Ірокс"
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Під стіни Головного управління національної поліції у Львівській області мешканці багатоповерхівки вийшли після того, як 9 квітня через понад 240 тисяч гривень боргу забудовника Львівобленерго відімкнуло їхній будинок від електропостачання.
У будинку на вул. Шевченка, 418 живуть понад 1000 людей. Серед них зокрема й люди з інвалідністю, а також сім'ї з немовлятами, наймолодшій мешканці – 4 дні.
"Коли в нас зникає світло, відповідно немає води. Бо в нас десятиповерхові будинки і подається вода не природнім тиском, а за допомогою насосів. І вони потребують електроживлення. Тобто ми лишаємося і без води, і без світла. І, що найважливіше, ми у воєнний час не маємо куди сховатися, тому що немає електрики, укриття не освітлюється. Крім того, в нас є людина з інвалідністю, яка живе на верхньому поверсі, а без світла не працюють ліфти. Коли в нас були відключення електроенергії у зв'язку з обстрілами, то ми допомагали зносити їх в укриття, але зараз вже такої ситуації немає, нам просто вимкнули електрику", – розповідає голова ОСББ Жанна Хвесь у коментарі "Еспресо.Захід".
Фото: Богдан Бачинський
Як пояснює голова ОСББ, усі кошти за користування комунікаціями власники квартир сплачують на рахунок ПрАТ "Ірокс" через те, що здавши будинок в експлуатацію, компанія не здала в експлуатацію мережі, залишивши їх у своїй власності. Тим часом мешканці не мають доступу до жодного обладнання, яке обслуговує будинок. І ситуацію не вдається змінити вже упродовж багатьох років, навіть після рішення суду на користь жителів десятиповерхівки.
"Є рішення Господарського суду Львівської області ще від 2017 року про те, щоби зобов'язати ПрАТ "Ірокс" здати в експлуатацію мережі будинку і перевести мешканців на прямі угоди з Львівводоканалом і з Обленерго. Це рішення суду не виконується багато років", – пояснює пані Жанна.
Окрім протесту біля стін поліції, активні мешканці будинку також прийшли до Львівенергозбуту, а перед тим звернулися до Львівської міської ради.
"Після створення ОСББ ми написали заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення у вигляді невиконання рішення суду. Зараз ця справа на контролі в заступника керівника управління Національної поліції Львівської області Андрія Кумечка. Пан Кумечко пообіцяв нам, що він буде особисто слідкувати за досудовим розслідуванням, активізує це досудове розслідування. При мені він дав вказівку своїм підлеглим про активнішу роботу в досудовому розслідуванні цього кримінального провадження. Крім того, ми поспілкувалися з представниками Львівенергозбут щодо підписання прямої угоди між ними і нашим ОСББ Шевченка, 418", – ділиться результатами акції протесту голова ОСББ.
Після звернення до міськради мешканцям вдалося повернути електропостачання до будинку на 10 днів, а також домовитись про створення робочої групи із представників ОСББ, "Ірокса", міської ради та Львівенергозбуту. Проте як розвиватиметься ситуація далі, поки що прогнозувати важко, оскільки справа триває.
Варто також зазначити, що із ПрАТ "Ірокс" неодноразово фігурувала в будівельних скандалах. А міська рада вносила забудовника до списку ненадійних, застерігаючи львів'ян від подальшої співпраці із ним та купівлі квартир.
- Нагадаємо, у 2020 році місто планувало відібрати в забудовника "Ірокс" дитячий садок на вул. Шевченка, 370-а як компенсацію за борги перед громадою. Тоді ж після низки перевірок Львівська міська рада анулювала забудовнику дозволи на будівництво багатоповерхівок на вул. Тернопільській, 42, вул. Шевченка, 418 та вул. Величковського, 61, 62.
- Актуальне
- Важливе