Еспресо. Захід

На Буковині затримали правоохоронця, який допомагав ухилянтам перетнути кордон

13 травня, 2024 понедiлок
20:14

Коштувала така "послуга" по 6,5 тис. доларів США з кожного клієнта

Зміст

Про це повідомило теруправління ДБР у Хмельницькому, передає "Еспресо.Захід".

Працівники ДБР викрили та припинили ще один канал переправлення чоловіків мобілізаційного віку за кордон. Зокрема, затримано правоохоронця з Буковини, який допомагав військовозобов’язаним чоловікам незаконно покинути Україну.

Пропонував чоловікам перевезти їх повз блокпости

За інформацією ДБР, правоохоронець пропонував охочим виїхати з України перевезти їх повз блокпости до кордону на власному автомобілі. Надалі, маючи інформацію про чергування і маршрути руху прикордонних нарядів, він пояснював чоловікам маршрут для пішого перетину кордону з Румунією.

Коштувала така "послуга" по 6,5 тис. доларів США з кожного клієнта.

На Буковині затримали правоохоронця, який допомагав ухилянтам перетнути кордон

12 травня працівники Бюро затримали правоохоронця "на гарячому" після отримання коштів від чергового охочого нелегально покинути країну.

Що йому загрожує

Фігурант підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництві такими діями та сприянні їх вчиненню порадами й вказівками, вчиненому службовою особою з використанням службового становища, з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України). Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення його від посади.

Відповідне правопорушення карається позбавленням волі на строк від 7 до 9 років з конфіскацією майна.

На Буковині затримали правоохоронця, який допомагав ухилянтам перетнути кордон

Про ухилянтів на кордоні

Працівники Чернівецького прикордонного загону неподалік державного кордону зупинили легковий автомобіль, який їхав до Румунії. В авто перебувало 9 чоловіків. Серед них водій, який віз "пасажирів" до кордону, та провідник, котрий мав перевести їх до сусідньої країни. Чоловіки були мешканцями Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей та Києва. За "комфорт" проїхатись у три яруси кожен з них мав сплатити від 8,5 до 10 тисяч євро.  

На Закарпатті прикордонники впродовж доби, 11 травня, затримали десятьох чоловіків, які намагалися через гори незаконно потрапити до Румунії. Одного жителя Хмельниччини та двох жителів Рівненщини помітив під час патрулювання з повітря екіпаж гелікоптера прикордонників.

12 травня прикордонний наряд виявив рух групи порушників в бік державного кордону. Чоловіки намагалися втекти до Румунії. Під час затримання четверо чоловіків навіть не одразу зрозуміли, що їх наздогнали прикордонники. Згодом  стало відомо, що вони мешканці Дніпропетровської та Харківської областей. До прикордоння дісталися на таксі

Теги:
Читайте також:
Львів
+16.4°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
7 червня
21:53
троянди на все літо
На Львівщині 8 червня очікується хмарна погода з проясненнями, без опадів
21:37
На концерті Ірини Федишин у Галичі чоловік провалився під сцену під час освідчення
20:55
"Кручу педалі, щоб вони жили"
У Львові під час благодійного велопробігу зібрали 2 млн грн для дітей з онкозахворюваннями
20:14
У Львові 8 червня попрощаються з воїнами Денисом Войналовичем та Віталієм Огоринським
19:45
Ексклюзив
сміттєпереробний завод у Львові
Новий підрядник сміттєпереробного заводу у Львові: як влада міста усуває польську компанію від виконання робіт
16:00
меморіальна дошка журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
У Тернополі відкрили меморіальну дошку журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
15:30
виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
У "Краківці" виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
14:51
Спільна українсько-польська експедиція у Львові
На Львівщині проведуть пошукові дослідження місць поховання жертв трагедії 1944 року
13:39
Інтерв’ю
Андрій куліков Рейнджер
Море відстані між фронтом і тилом. Інтерв'ю з оборонцем Маріуполя Рейнджером про Львів, справу Каганяк і суспільство
12:31
Ексклюзив
У Львові пройшов Прайд: учасники вимагають прав для ЛГБТІК+-військових та відкликання нового Цивільного кодексу
11:07
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст: шестеро госпіталізовані
2026, субота
6 червня
14:45
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
13:49
Оновлено
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону: прізвища
13:31
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
13:01
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
12:22
Інтерв’ю
Руслан Неровня на позивний Таблиця
"Мені важливо зафіксувати свій час і досвід": начальник штабу танкового батальйону 125-ї бригади про війну і творчість
12:10
Інтерв’ю
Нікіта Кісельов
"Мені б на сніданок твій поцілунок". Ідеальний рецепт схуднення від співака Нікіти Кісельова
11:43
Львівщина 6 червня попрощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Львівщина 6 червня прощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Більше новин