
На Буковині стартує нерестова заборона. Перелік водойм і терміни
На Буковині з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для їх нересту вводять щорічну заборону на вилов риби
Про це повідомив Чернівецький рибоохоронний патруль, інформує Еспресо.Захід.
З 1 квітня на Буковині стартує щорічна заборона на вилов риби. Заборона встановлюється з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для їх нересту .
Як розповіли у Чернівецькому рибоохоронному патрулі, нерестову заборону на водних об’єктах та Дністровському водосховищі встановлено у адміністративних межах Чернівецької області в такі терміни:
– на р. Дністер з усіма притоками – з 01 квітня по 10 червня (включно) 2025 року;
– в усіх інших річках та їх кореневих водах – з 01 квітня по 20 травня (включно) 2025 року;
– придаткових системах водойм – з 01 квітня по 30 червня (включно) 2025 року.
У цей період (відповідно до Правил любительського рибальства) дозволене виключно любительське рибальство гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега за межами нерестовищ. Будь-який інший спосіб вилову ( зокрема з перевищенням дозволеної добової норми вилову – 3 кілограми та 1 шт.
Патрульні також нагадують, що порушення правил рибальства в цей період карається як штрафами, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно з КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
"Чернівецький рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись правил рибальства під час нерестової заборони. Від того, наскільки успішно та вдало пройде нерест залежить чисельність риби у наших водоймах та майбутнє рибних ресурсів ".
- У Волинській області витягли з озера 450 метрів "нічийних" сіток
- Актуальне
- Важливе






