
Митрополит московського патріархату Лонгин не хоче визнавати судової експертизи
Митрополит УПЦ МП Лонгин (Михайло Жар) стверджує, що прокуратура змінює факти справи та додає дані, до яких він не має жодного стосунку
Про це він заявив після судового засідання, яке відбулося 21 травня у міста Герца на Буковині.
Також митрополит Лонгин переконує, мовляв, дві держекспертизи підтверджують, що він не винуватий, а от експертиза, яку провела сторона звинувачення, є незаконною.
"Я маю дві державні експертизи, які виправдовують мене. Я не винен у тому, в чому мене судять. Їхня експертиза – нелегальна. Людина, яка писала експертизу, не мала ліцензії та права на це", – сказав промосковський діяч.
Представник УПЦ МП також стверджує, що прокуратура змінює факти справи та додає дані, до яких він не має жодного стосунку.
"Вони не дають мені право на слово, вони все змінили. Пан прокурор додав також три літери: "ПЦУ", про які я ніколи не говорив і не говоритиму, тому що вони для мене ніхто", – наголосив митрополит.
Окрім того, Михайло Жар хоче, аби всі його прихильники були присутні у залі суду на засіданні.
Читайте також: Хто такий Лонгин, митрополит УПЦ московського патріархату, якого судять за розпалювання релігійної ворожнечі
У прокуратурі для "Еспресо.Захід" прокоментували висловлювання Лонгина.
"Усі свої доводи обвинувачений та його захисники можуть обґрунтувати під час судового розгляду. Тільки суд визначатиме допустимість доказів, легітимність проведених експертиз та наявність у діях обвинуваченого інкримінованих йому кримінальних правопорушень", – зазначили у пресслужбі прокуратури Чернівецької області.
Жару інкримінують умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образу почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями. Ця стаття передбачає штраф у 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років. Також Лонгина можуть позбавити права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Наприкінці минулого року Жар просив перенести слухання на весну 2024 року, бо участь у судах начебто заважає йому проходити курс хіміотерапії.
- Раніше Лонгин на суді демонстративно попросив перекладача на румунську мову через те, що, мовляв, не розуміє української.
- У січні цього року в соцмережах з'явились фото з Лонгином, де він з величезними синцями. Заяву до поліції не подавав, а про інцидент, який начебто стався 22 січня, він сам розповів на проповіді 6 лютого.



- Актуальне
- Важливе




