Еспресо. Захід

Хто такий  Лонгин, митрополит УПЦ московського патріархату, якого судять за розпалювання релігійної ворожнечі

21 листопада, 2023 вiвторок
19:16

Служителі антихриста, свинячі морди, слуги сатани... І це далеко не повний список епітетів, які Михайло Жар, більш відомий, як митрополит Лонгин, використовував до української влади. Дедалі частіше його ім'я почало з'являтися у ЗМІ. Зокрема й через те, що Служба безпеки України проводить щодо нього розслідування за статтею – розпалювання міжрелігійної ворожнечі

Зміст

"Еспресо.Захід" підготував огляд про скандального митрополита Лонгина і чим він займається окрім, начебто, служіння Богу. 

Біографічна довідка екснастоятеля Банченського монастиря Михайла Жара

Народився Михайло Жар 19 серпня 1965 року у с. Петрашівка Чернівецької області. У ранньому віці став сиротою. У 1971-1981 роках навчався в середній школі села Петрашівка. Пізніше заочно у Ново-Нямецькій Духовній Семінарії (Молдова).  1996 року Мелетій (Валентин Єгоренко, митрополит УПЦ МП, позбавлений українського громадянства) здійснив постриг Жара з іменем  – Лонгин. Навчався у Чернівецькому Богословському інституті. Одружений, має трьох рідних дітей – двох синів і дочку, а також декілька сотень усиновлених. Був помічником на громадських засадах народного депутата від Партії регіонів  Миколи Романюка.

Прихильник Януковича, але противник проукраїнської влади

Проукраїнську позицію Михайло Жар займав лише тоді, коли йому це було вигідно. Здебільшого вихваляв лише проросійську владу в Україні та наголошував, що саме вона –  від Бога, все інше, за його словами, було від сатани. Зокрема й президент Віктор Ющенко. А проте, маючи величезне бажання примирити та об'єднати конфесії, Ющенко дав йому звання Герой України (2008). Перед цим Лонгин "щиро покаявся" у своїх словах.

У 2010 році Жар публічно підтримував та агітував за президента-утікача Віктора Януковича. Якось навіть в  ефірі “Велика політика з Євгеном Кисельовим” називав його “справжньою людиною та своїм другом, а не бандитом”. 

"Я благодарю вас, Виктор Федорович, что вы несете мой жизненный крест", – казав Лонгин. А як тільки влада мінялась на проукраїнську, називав її не інакше, а лиш "слугами сатани".

Фото: bukinfo.com.ua

 

З антиукраїнською риторикою Жар виступав і у 2014 році. Тоді він казав, що не буде згадувати у проповідях "проклятих керівників нашої країни, цих невіруючих, які не мають страху Божого, які сидять в кріслах і роздають накази про вбивства".

Неугодною була також  і "зелена влада".

"Свинячі морди, 95 квартал, які говорили проти Бога, проти церкви, проти Біблії та християнства, я їм відповідаю: ви  – свинячі морди" – наголошував священник.

Викрадач тіл Михайло Жар

Ані пошани, ані морально-етичних цінностей не мав Лонгин і до кровних родичів. У 2005 році священник Михайло  Жар самовільно викопав тіло рідного брата на сільському кладовищі й перепоховав його на території свого монастиря. Дружина і діти покійного домагалися в правоохоронців повернути тіло на місце першого поховання.

"Зранку ми прийшли на цвинтар і побачили жахливу картину – розкидані вінки та порожня яма, навіть хреста не залишили", – розповідає 23-річний Віталій, син покійного Івана Жара. "Довкола все витоптали, було повно слідів. Напевно, довго шукали могилу. Дядько був тут востаннє на похороні. Мабуть, не пам'ятав, де похований тато. Робили все о третій ночі, а вже через три години закопали на новому місці. Якби Михайло по-людськи нас попросив, може, ми й погодилися б на перепоховання",-  розповідав тоді син покійного.

Московська церква ближча, ніж українські конфесії

Образливі висловлювання Лонгин використовував не лише до представників влади чи державних діячів. Він показово і зневажливо ставився до Православної церкви України під час відправи літургії. У своїх проповідях називав Православну церкву України антихристською і сатанинською церквою.

Після цього до Лонгина навідалась Служба безпеки та Національна поліція. Його звинуватили в розпалюванні міжрелігійної ворожнечі.

У 2022 році Жар зазначив у своїй проповіді, що Україна розпочала війну проти Бога, церкви Господньої та українського народу. Боксер Василь Ломаченко, відомий фанатичною підтримкою московського патріархату, опублікував на своїй сторінці в соціальних мережах цю проповідь, яку вже видалили з мережі.

Риторика щодо росіян, у тому числі військових, у Лонгина дуже поміркована. Він не обзиває їх ані слугами сатани, ані свинячими мордами. А коли Жар говорить про повномасштабну війну, то закликає українців шукати провину в собі. 

Мав тісні зв'язки з очільником РПЦ Гундяєвим і  знає його добре особисто. Саме Кирило у 2011 році освячував новозбудований храм у Банченському монастирі. Тоді керівництво УПЦ, яке зараз публічно відхрещується від Москви, разом із  тодішнім головою ОДА, а згодом депутатом від Партії регіонів Михайлом  Папієвим розвісило в Чернівецькій області скандальні білборди. На них був зображений Гундяєв і напис "Буковина вітає свого патріарха".

Фото: risu.ua


Лонгин – "Батько-рекордсмен"

При Банченському монастирі Михайло Жар влаштував притулок для дітей-сиріт. Їх тут кілька сотень, кожного з них Лонгин офіційно всиновлював. Нещодавно проросійський церковний діяч наголошував, що в нього "воює 10 дітей".

Отець Роман Грищук вважає, що Лонгин лише цинічно прикривається всиновленими дітьми.

"Кажучи про 10 дітей, які воюють, він чомусь мовчить про те, що це не його рідні діти. А його рідний син Михайло Жар є депутатом від ОПЗЖ в Чернівецькій обласній раді, очолює проросійський блок на Буковині й катається на білому мерседесі віп-класу з номером "ЖАР", – пояснює священник і додає, що на кожну дитину з дитбудинку Лонгин отримує гроші, роблячи проєкт прибутковим. На фейсбук-сторінці Михайла Жара-молодшого зазначено, що він працював у органах внутрішніх справ.

До слова, окрім названого батька, Лонгинові діти мають ще й доволі відомого хрещеного.

"Банченський дитбудинок тримався на трьох китах – Азаров, Фірташ і Бойко. Юрій Бойко (соратник Януковича, ексочільник ОПЗЖ.Ред.), до речі, там є офіційно хрещеним батьком кожної дитини, яка туди потрапляє. Я знаю декількох дітей, вихідців з цього дитбудинку, то вони про українську церкву чи будь-яку українську ідею чути нічого не хочуть. З них просто роблять вузьколобих фанатиків", – розповів для "Еспресо.Захід" Роман Грищук.

Фото: facebook.com/mykhajlozhar

на фото ексголова ОПЗЖ та народний депутат Юрій Бойко, Михайло Жар-молодший і Лонгин
 

Нещодавно вихованці Банченського монастиря виявилися причетними до криміналу. Вони телефонували буковинському фотографу – Едгару Каланчі з погрозами вбивства. А все через те, що той публічно висловив підтримку силовим структурам області, які прийшли з обшуками в Банченський монастир.

"Розповів у відео і наголосив, що цей монастир і Бог нічого спільного не мають. У цей самий вечір дуже багато людей усю ніч і до самого ранку мені писали коментарі з погрозами. Сказали, що заріжуть мене, засунуть ніж у горло, уб'ють тощо", – пригадує Едгар. Справу розслідують правоохоронні органи.

До слова, співрозмовники "Еспресо.Захід" у силових структурах розповідають, що раніше без "благословення" Лонгина у Чернівецькій області не відбувались жодні призначення на керівні посади. Він виконував роль "смотрящого" за регіоном, всіх чиновників призначали тільки після його погодження. Можливо, саме тому названі діти Жара, так відважно погрожують зараз інакодумцям. 

Що в Лонгина сьогодні

Щодо самого Лонгина, то зараз триває суд. Один з адвокатів московського монастиря нещодавно помер. У Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП заявили, що його отруїли. До речі, 2017 р. оточення Лонгина поширювало таку ж саму інформацію щодо нього, начебто Жара також отруїли. Тоді продукували новини про те, що він був "отруєний і чекав смерті", але "дивом зцілився".

Зараз на підтримку Лонгина під залу судових засідань приходять прихильники московського патріархату. Мітинги на підтримку Жара проводили і в Румунії. Сам Лонгин нещодавно на суді демонстративно попросив перекладача на румунську мову через те, що, мовляв, не розуміє української.

Жару інкримінують умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образу почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями. Ця стаття передбачає штраф у 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років. Також Лонгина можуть позбавити права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Наступне засідання суду відбудеться 5 грудня. 

Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 40.38
  Купівля 40.38
  Продаж 40.91
 • EUR
  Купівля 43.39
  Продаж 44.13
 • Актуальне
 • Важливе
2024, четвер
20 червня
17:18
сонячна електростанція
На Івано-Франківщині водоканал продаватиме електрику від своєї сонячної станції
17:16
Мінлива хмарність: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 21 червня
17:03
дератизація у Львові
У центрі Львова розпочали позапланову боротьбу зі щурами
16:45
замаскований одесит
Замаскувався під бабусю: у потязі "Київ – Ужгород”  виявили одесита, який планував дістатись до кордону
16:31
На Львівщині внаслідок ДТП загинув водій та його пасажирка
16:16
оборонні технології
На Рівненщині бізнес може отримати до 400 тис. грн на оборонні розробки
16:01
Івано-Франківськ
У Франківській міськраді буде новий відділ – охорони культурної спадщини
15:48
На Хмельниччині чоловік викрав з банківської карти товариша майже 240 тис. грн 
15:35
На Личаківському цвинтарі у Львові відкрили пам’ятник історику Ярославу Ісаєвичу
15:21
фестиваль "Вчителі майбутнього 2024" у Львові
Вчителі майбутнього: у Львові розпочався найбільший в Україні освітній фестиваль
15:08
У Львові "на біс" дасть сольний концерт гурт "100лиця"
14:54
На Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли "капсулу часу". Фото
На Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли капсулу часу. Фото
14:40
На Рівненщину восьмим евакуаційним поїздом з Донеччини прибули 40 людей 
14:34
Битва дронів: буковинські спецпризначенці показали, як зупиняють ворожі штурми
14:27
Волинянина судитимуть за продаж авто, завезених як допомога для ЗСУ
14:13
дитсадок
Івано-Франківськ шукає інвесторів для будівництва школи і дитсадків
13:57
На Львівщині напали на працівника ТЦК
Водію вручили повістку і повернули до автобуса: у ТЦК прокоментували блокування руху на трасі Львів – Тернопіль
13:45
напад з ножем
Львів'янин під час побутового конфлікту вбив власного батька
13:29
На Харківщині загинув військовий, у цивільному житті борець греко-римського стилю Віталій Болюх
13:15
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 19 червня
12:59
Оновлено
На трасі Тернопіль - Львів працівники ТЦК хотіли мобілізувати водія автобуса, люди перекрили дорогу
ВИПРАВЛЕНО. На трасі Тернопіль – Львів люди перекрили дорогу нібито через спробу мобілізувати водія
12:44
Ігор Семиляк
Причетний до загибелі людей і масових репресій на Донеччині: СБУ оголосила підозру генералу росгвардії
12:28
Ексклюзив
СЕС на даху
Сонячна станція на даху багатоповерхівки у Львові: скільки це коштувало мешканцям і на скільки вистачає електрики
12:14
прикордонник
Не лише Тиса: в ДПСУ розповіли, де найбільше намагаються незаконно перетнути кордон
12:00
онлайн-шахрайство
Шахраї під виглядом оголошень про швидкий заробіток видурили в українців понад 1,8 млн грн
11:43
швидка
На Буковині у вигрібну яму на виробництві провалилися четверо людей, один загинув, - ЗМІ
11:25
Пожежа на Яворівщині
На Львівщині з пожежі у багатоповерхівці вогнеборці врятували 7 людей
11:09
Інфографіка
курс валют
Курс валют у Львові в банках та обмінниках на 20 червня
11:06
Олексій Клак
На Донеччині загинув 28-річний солдат зі Львівщини Олексій Клак
10:50
На Львівщині у ДТП загинув мотоцикліст: врізався у вантажівку
10:35
Предстоятель ПЦУ Епіфаній
Предстоятель ПЦУ Епіфаній їде на Тернопільщину: деталі візиту
10:18
світло
Коли на Львівщині вимикатимуть світло 20 червня: графіки і групи
10:15
Тиса
На Закарпатті у Тисі потонув 16-річний хлопець
10:05
Оновлено
маршрутка у Львові збила дитину
Одинадцятирічний хлопчик, якого 19 червня в центрі Львова збила маршрутка, помер у лікарні
09:59
Начальника КЕВ і підприємця з Волині підозрюють у розкраданні на ремонті оборонних об’єктів
Начальника КЕВ і підприємця з Волині підозрюють у розкраданні на ремонті оборонних об’єктів
09:34
прикордонний контроль, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 20 червня
09:24
ліси
У 6 громадах на Рівненщині діє заборона на відвідування лісу
09:05
На Волині чоловік намагався перепливти ставок і пішов під воду. Його шукають
На Волині чоловік намагався перепливти ставок і пішов під воду. Його шукають
08:40
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 20 червня
08:17
Володимир Труш
Ексголова Тернопільської ОВА Труш написав заяву про дострокове припинення депутатських повноважень
Більше новин