Еспресо. Захід

Хто такий  Лонгин, митрополит УПЦ московського патріархату, якого судять за розпалювання релігійної ворожнечі

21 листопада, 2023 вiвторок
19:16

Служителі антихриста, свинячі морди, слуги сатани... І це далеко не повний список епітетів, які Михайло Жар, більш відомий, як митрополит Лонгин, використовував до української влади. Дедалі частіше його ім'я почало з'являтися у ЗМІ. Зокрема й через те, що Служба безпеки України проводить щодо нього розслідування за статтею – розпалювання міжрелігійної ворожнечі

Зміст

"Еспресо.Захід" підготував огляд про скандального митрополита Лонгина і чим він займається окрім, начебто, служіння Богу. 

Біографічна довідка екснастоятеля Банченського монастиря Михайла Жара

Народився Михайло Жар 19 серпня 1965 року у с. Петрашівка Чернівецької області. У ранньому віці став сиротою. У 1971-1981 роках навчався в середній школі села Петрашівка. Пізніше заочно у Ново-Нямецькій Духовній Семінарії (Молдова).  1996 року Мелетій (Валентин Єгоренко, митрополит УПЦ МП, позбавлений українського громадянства) здійснив постриг Жара з іменем  – Лонгин. Навчався у Чернівецькому Богословському інституті. Одружений, має трьох рідних дітей – двох синів і дочку, а також декілька сотень усиновлених. Був помічником на громадських засадах народного депутата від Партії регіонів  Миколи Романюка.

Прихильник Януковича, але противник проукраїнської влади

Проукраїнську позицію Михайло Жар займав лише тоді, коли йому це було вигідно. Здебільшого вихваляв лише проросійську владу в Україні та наголошував, що саме вона –  від Бога, все інше, за його словами, було від сатани. Зокрема й президент Віктор Ющенко. А проте, маючи величезне бажання примирити та об'єднати конфесії, Ющенко дав йому звання Герой України (2008). Перед цим Лонгин "щиро покаявся" у своїх словах.

У 2010 році Жар публічно підтримував та агітував за президента-утікача Віктора Януковича. Якось навіть в  ефірі “Велика політика з Євгеном Кисельовим” називав його “справжньою людиною та своїм другом, а не бандитом”. 

"Я благодарю вас, Виктор Федорович, что вы несете мой жизненный крест", – казав Лонгин. А як тільки влада мінялась на проукраїнську, називав її не інакше, а лиш "слугами сатани".

Фото: bukinfo.com.ua

 

З антиукраїнською риторикою Жар виступав і у 2014 році. Тоді він казав, що не буде згадувати у проповідях "проклятих керівників нашої країни, цих невіруючих, які не мають страху Божого, які сидять в кріслах і роздають накази про вбивства".

Неугодною була також  і "зелена влада".

"Свинячі морди, 95 квартал, які говорили проти Бога, проти церкви, проти Біблії та християнства, я їм відповідаю: ви  – свинячі морди" – наголошував священник.

Викрадач тіл Михайло Жар

Ані пошани, ані морально-етичних цінностей не мав Лонгин і до кровних родичів. У 2005 році священник Михайло  Жар самовільно викопав тіло рідного брата на сільському кладовищі й перепоховав його на території свого монастиря. Дружина і діти покійного домагалися в правоохоронців повернути тіло на місце першого поховання.

"Зранку ми прийшли на цвинтар і побачили жахливу картину – розкидані вінки та порожня яма, навіть хреста не залишили", – розповідає 23-річний Віталій, син покійного Івана Жара. "Довкола все витоптали, було повно слідів. Напевно, довго шукали могилу. Дядько був тут востаннє на похороні. Мабуть, не пам'ятав, де похований тато. Робили все о третій ночі, а вже через три години закопали на новому місці. Якби Михайло по-людськи нас попросив, може, ми й погодилися б на перепоховання",-  розповідав тоді син покійного.

Московська церква ближча, ніж українські конфесії

Образливі висловлювання Лонгин використовував не лише до представників влади чи державних діячів. Він показово і зневажливо ставився до Православної церкви України під час відправи літургії. У своїх проповідях називав Православну церкву України антихристською і сатанинською церквою.

Після цього до Лонгина навідалась Служба безпеки та Національна поліція. Його звинуватили в розпалюванні міжрелігійної ворожнечі.

У 2022 році Жар зазначив у своїй проповіді, що Україна розпочала війну проти Бога, церкви Господньої та українського народу. Боксер Василь Ломаченко, відомий фанатичною підтримкою московського патріархату, опублікував на своїй сторінці в соціальних мережах цю проповідь, яку вже видалили з мережі.

Риторика щодо росіян, у тому числі військових, у Лонгина дуже поміркована. Він не обзиває їх ані слугами сатани, ані свинячими мордами. А коли Жар говорить про повномасштабну війну, то закликає українців шукати провину в собі. 

Мав тісні зв'язки з очільником РПЦ Гундяєвим і  знає його добре особисто. Саме Кирило у 2011 році освячував новозбудований храм у Банченському монастирі. Тоді керівництво УПЦ, яке зараз публічно відхрещується від Москви, разом із  тодішнім головою ОДА, а згодом депутатом від Партії регіонів Михайлом  Папієвим розвісило в Чернівецькій області скандальні білборди. На них був зображений Гундяєв і напис "Буковина вітає свого патріарха".

Фото: risu.ua


Лонгин – "Батько-рекордсмен"

При Банченському монастирі Михайло Жар влаштував притулок для дітей-сиріт. Їх тут кілька сотень, кожного з них Лонгин офіційно всиновлював. Нещодавно проросійський церковний діяч наголошував, що в нього "воює 10 дітей".

Отець Роман Грищук вважає, що Лонгин лише цинічно прикривається всиновленими дітьми.

"Кажучи про 10 дітей, які воюють, він чомусь мовчить про те, що це не його рідні діти. А його рідний син Михайло Жар є депутатом від ОПЗЖ в Чернівецькій обласній раді, очолює проросійський блок на Буковині й катається на білому мерседесі віп-класу з номером "ЖАР", – пояснює священник і додає, що на кожну дитину з дитбудинку Лонгин отримує гроші, роблячи проєкт прибутковим. На фейсбук-сторінці Михайла Жара-молодшого зазначено, що він працював у органах внутрішніх справ.

До слова, окрім названого батька, Лонгинові діти мають ще й доволі відомого хрещеного.

"Банченський дитбудинок тримався на трьох китах – Азаров, Фірташ і Бойко. Юрій Бойко (соратник Януковича, ексочільник ОПЗЖ.Ред.), до речі, там є офіційно хрещеним батьком кожної дитини, яка туди потрапляє. Я знаю декількох дітей, вихідців з цього дитбудинку, то вони про українську церкву чи будь-яку українську ідею чути нічого не хочуть. З них просто роблять вузьколобих фанатиків", – розповів для "Еспресо.Захід" Роман Грищук.

Фото: facebook.com/mykhajlozhar

на фото ексголова ОПЗЖ та народний депутат Юрій Бойко, Михайло Жар-молодший і Лонгин
 

Нещодавно вихованці Банченського монастиря виявилися причетними до криміналу. Вони телефонували буковинському фотографу – Едгару Каланчі з погрозами вбивства. А все через те, що той публічно висловив підтримку силовим структурам області, які прийшли з обшуками в Банченський монастир.

"Розповів у відео і наголосив, що цей монастир і Бог нічого спільного не мають. У цей самий вечір дуже багато людей усю ніч і до самого ранку мені писали коментарі з погрозами. Сказали, що заріжуть мене, засунуть ніж у горло, уб'ють тощо", – пригадує Едгар. Справу розслідують правоохоронні органи.

До слова, співрозмовники "Еспресо.Захід" у силових структурах розповідають, що раніше без "благословення" Лонгина у Чернівецькій області не відбувались жодні призначення на керівні посади. Він виконував роль "смотрящого" за регіоном, всіх чиновників призначали тільки після його погодження. Можливо, саме тому названі діти Жара, так відважно погрожують зараз інакодумцям. 

Що в Лонгина сьогодні

Щодо самого Лонгина, то зараз триває суд. Один з адвокатів московського монастиря нещодавно помер. У Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП заявили, що його отруїли. До речі, 2017 р. оточення Лонгина поширювало таку ж саму інформацію щодо нього, начебто Жара також отруїли. Тоді продукували новини про те, що він був "отруєний і чекав смерті", але "дивом зцілився".

Зараз на підтримку Лонгина під залу судових засідань приходять прихильники московського патріархату. Мітинги на підтримку Жара проводили і в Румунії. Сам Лонгин нещодавно на суді демонстративно попросив перекладача на румунську мову через те, що, мовляв, не розуміє української.

Жару інкримінують умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образу почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями. Ця стаття передбачає штраф у 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років. Також Лонгина можуть позбавити права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Наступне засідання суду відбудеться 5 грудня. 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.64
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
12:52
потяг на маршруті Рава-Руська – Варшава
Укрзалізниця анонсувала новий маршрут Чернівці – Варшава
12:27
Григорій Козловський
За час повномасштабної війни найбільше в Україні розрослась група компаній Григорія Козловського: дослідження YouControl
12:26
На Тернопільщині літня жінка отримала опіки під час готування їжі через спалах газу
12:09
Українське регбі отримує підтримку завдяки міжнародній співпраці
11:57
У Львові на вулиці Пасічній виявили тіло чоловіка
11:43
На Рівненщині правоохоронці затримали двох браконьєрів з 10 кг м'яса косулі
11:25
На Волині у ДТП загинув пенсіонер: переходив дорогу у невстановленому місці
11:10
свічка
Львівщина сьогодні прощатиметься з трьома загиблими захисниками
10:55
Не міг рухатися: у Львові за допомогою екзоскелета відновлюється захисник, який отримав поранення в спину
10:43
Івано-Франківську РВА очолив захисник Роман Боднар
10:26
паспортний контроль кордон
Скільки людей перетнули західний кордон України 20 листопада
10:20
На Рівненщині розшукують водія, який утік з місця смертельної ДТП
Водія, який втік з місця смертельної ДТП на Рівненщині, знайшла поліція
10:11
Оновлено
вимкнення світла
На Львівщині 21 листопада скасували графіки вимкнення світла
10:09
На Тернопільщині собака застряг у дереві: визволяли тварину рятувальники з ветеринаром
09:57
На кордоні у буковинця виявили 109 монет Олімпійських Ігор різних років
09:38
За ніч на горі Піп Іван випало до 50 см снігу
09:20
тюрма
У Львові суд призначив 5 років ув'язнення військовослужбовцю, який не повернувся на службу з відпустки
09:19
зона прикордонного контролю, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 21 листопада
09:05
День Гідності та Свободи, Україна, прапор України
В Україні відзначають День Гідності та Свободи: які заходи відбудуться у Львові
08:48
З початку вторгнення пішов добровольцем: на війні загинув 21-річний Олександр Іванчук зі Шептицького
08:29
Судовий вирок
На Рівненщині судили військового, який у даркнеті за $7 тис. купив довідку матері про інвалідність
08:04
погода осінь
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 21 листопада
07:10
Введення в храм Пресвятої Богородиці
Введення в храм Пресвятої Богородиці за новим календарем: історія свята та традиції
2024, середа
20 листопада
22:35
За $8 тис. обіцяв відстрочку від мобілізації: на Хмельниччині затримали експосадовця військкомату
22:21
Помер колишній мер Сокаля Степан Наумчук
21:55
У Львові стартував майстерклас для медиків, які хочуть опанувати малоінвазивну хірургію
21:30
Бути ввічливими з пасажирами: у Львові провели черговий тренінг для водіїв громадського транспорту
21:11
На Волині під час отримання $3 тис. викрили посадовця ТЦК, який допомагав ухилятися від мобілізації
20:49
На Курщині галицькі десантники взяли 26 росіян в полон за один бій
20:31
На Тернопільщині жителі села виступили проти перейменування вулиці на честь загиблого військового
20:14
гроші
Житель Львівщини має заплатити 102 тис. грн штрафу за перевезення 12 тонн фальсифікованого спирту
19:52
У Львові вдруге демонтували МАФ, де раніше люди отруїлися шаурмою
19:37
Огляд
Сніг
Вдень часом сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 21 листопада
19:27
Львівські митники зупинили два фургони з нелегальними кавою та шоколадом на чверть мільйона гривень
19:12
На Львівщині водіїв попередили про різке погіршення видимості поблизу населених пунктів Нагірне та Козова
18:59
Оновлено
блекаут, вимкнення світла
На Львівщині скасували графіки відключення електроенергії 20 листопада
18:38
На Закарпатті рятувальники допомогли робітникам, які втратили свідомість під час очищення цистерни
18:25
ухилянти
Правоохоронець з Буковини ще з двома чоловіками намагався втекти до Румунії
18:11
арка у Стрийському парку у Львові
Перебуває в аварійному стані: у Львові понад 70-річну арку Стрийського парку хочуть відреставрувати
17:56
У Львові 21 листопада попрощаються із захисником Іваном Солтисом
Більше новин