Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 2 по 8 вересня: Тлум&Крам у стишеному форматі та виставка Марії Примаченко

7 вересня, 2024 субота
17:25

На початку осені на львів'ян та гостей міста очікує низка відкриттів виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей та презентацій, проте через трагічні наслідки ракетного удару росіян – все у стишеному форматі

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Фестивалі

Тлум&Крам: вінтаж вінтаж вінтаж

У суботу й неділю, 7 і 8 вересня, на подвір'ї Палацу Потоцьких відбудеться Тлум&Крам у стишеному, проте наповненому сенсами форматі.

"Життя – найбільша цінність. Тому ми хочемо побачитися цими вихідними. Нехай цей Тлум стане для вас місцем обіймів, підтримки і наповнення. Місцем вдумливих розмов про українське мистецтво, архітектуру, збереження спадщини, предмети минулого, сучасного та майбутнього", – кажуть організатори. 

Програма заходу за посиланням.

У суботу подія триватиме з 12:00 до 20:00, а в неділю – з 12:00 до 18:00. Вартість квитків: соло – 300 грн, пара – 499 грн, тріо – 749 грн, а квартет – 999 грн. Для військових, ветеранів, вагітних жінок, дітей до 12 років і пенсіонерів вхід на подію безкоштовний. Квитки можна придбати за посиланням і на вході у дні події.

Презентації, екскурсії та зустрічі

Програма до закриття виставки "Пам'яті тої, що пам'ятає"

Упродовж 6 – 8 вересня, в останні дні роботи виставки "Пам'яті тої, що пам'ятає", у Jam Factory Art Center підготували для відвідувачів програму активностей: обговорення творчості АРВМ, показ документальної стрічки та останню кураторську екскурсію.

Що відвідати

6 вересня о 18:30 відбудеться розмова "Сучасна візія антиколоніальної спрямованості творчості АРВМ". Олександр Галинський і Алевтина Кахідзе. Локація: зал Авдиторія. Вхід вільний за реєстрацією.

7 вересня о 18:30 гостей запрошують на перегляд фільму "Шелест кроків" та дискусію. Локація: зал Авдиторія. Вхід вільний за реєстрацією.

8 вересня о 14:00 відбудеться кураторська екскурсія Лізавети Герман. Вхід: 250 гривень. Квитки за посиланням.

афіша

"Станом на зараз – тихо": фінісаж виставки та артист-ток

У субтоу, 7 вересня, Дім звуку запрошує на фінісаж виставки "Станом на зараз – тихо" та артист-ток.

На події куратор Андрій Лінік і кураторка Валерія Наседкіна разом зі стрімерками Оленою Погонченковою й Світланою Долбишевою, а також із гостями поговорять про результати проєкту, виклики, пов’язані з проєктом, та досвід звукової трансмісії від стрімерів

Окрім того, у вдвідувачів буде нагода прослухати вибрані фрагменти реалізованих стрімів.

"Ми розпочали проєкт "Звукові досвіди війни" з бажання створювати спільні пережиття, тож запрошуємо спільно пережити з нами його завершення", – кажуть у Домі звуку.

Початок о 16:00. Вхід на подію вільний, проте за попередньої реєстрації.

День народження Кав'ярні-книгарні Старого Лева на вулиці Личаківській, 22

На вихідних, 7 та 8 вересня, Кав'ярня-книгарня Старого Лева на вулиці Личаківській, 22 святкує свій третій день народження.

На відвідувачів чекають знижки 20% на все (окрім книг інших видавництв), вятковий розіграш серед усіх покупців, які здійснили покупки у книгарні 7 та 8 вересня (результати згодом у соцмережах), розіграш сертифікату серед усіх, хто позначить інстаграм-сторінку книгарні в сториз чи дописі 7 та 8 вересня, майстер-клас для дітей та книжкові події.

Окрім того, у книгарні підготували також те, що можна буде придбати за донат: фільтр, печиво з книжковим передбаченням, ексклюзивну закладку від бренду "Сяйво", листівки із ілюстраціями Андріани Чуніс із книги "Живі. Як зрозуміти українську літературу" Олександра та Павла Михедів (донат від 100 грн) та книги з благодійного розпродажу "Читаю для ЗСУ".

Детальна програма

7 вересня, субота:
10:00 – 14:30 – скористайтеся можливістю розписати власну книгу;
15:00 – розмова з Андрієм Бачинським про книги та "Неймовірні пригоди Остапа і Даринки" та "Канікули Остапа і Даринки".

8 вересня, неділя:
13:00 — зустріч з Сашею Войцехівською та майстер-клас для дітей за книгою "Шарлотка, спечена в горах";
17:00 — книжки як звичка: як впровадити читання у рутину. Розмова з Артуром Дмитришиним – автором блогу "кіп ґоінґ".

афіша

Концерти

Джем для Марека

У п'ятницю, 6 вересня, артцентр "Дзиґа" запрошує на Джем для Марека з нагоди його уродин.

Маркіян Іващишин – співзасновник артцентру Дзиґа, видатний діяч культури, лідер "Революції на граніті", артпродюсер низки мистецьких проєктів та організатор музичних фестивалів: "Флюгери Львова", "Гранди Мистецтва", "Франко Місія", "Проєкт Є", "Слухай Українське", "Метро Jazz", "Форт Місія", "Вогні Великого Міста" та інших. Саме він зробив Львів столицею джазу заснувавши фестиваль "Jazz Bez", який обʼєднує людей вже 20 років. Маркіян Іващишин умів вести за собою, завжди давав шанс молодим проявити себе, завдяки ньому на сцену вийшла низка музикантів та гуртів.

Спеціальний гість джему – Денніс Аду.

Початок о 20:00. Вхід вільний.

афіша

Вечір французької музики в Митрополичих садах

У неділю, 7 вересня, у Митрополичих садах відбудеться вечір францущької музики у рамках сезону благодійних концертів.

"Відчуйте романтику Парижа, де кожен звук акордеону відгукується у серці, а мелодії під відкритим небом Монмартру розповідають про кохання і мрії. Пориньте у теплі ритми Лазурного узбережжя, відчуйте енергію Провансу, насолодіться елегантністю Бургундії та винним шармом Бордо разом із BIGSHOW ORCHESTRA", – заохочують організатори.

Початок о 18:30. Квитки залишилися вартість 790 та 890 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Мистецтво

Новий музей у Львові – Музей Патика

Відтепер у Львові, окрім музеїв Івана Труша, Олекси Новаківського, Леопольда Левицького, Олени Кульчицької, Теодозії Бриж і Михайла Дзиндри, можна відвідати ще й музей художника-модерніста Володимира Патика.

У 2023 році дружина митця Романа Василина зробила щедрий дарунок народу України, передавши приблизно 100 живописних та графічних творів, ескізи, архіви, а також особисті речі митця. Відповідно ця колекція стала основою нового Музею.

Відвідати музей можна щодня, окрім понеділка, з 12:00 до 20:00.

Музей Патика

"Плакати воєнного часу"

У Львові у Меморіальному музеї тоталітарних режимів "Територія Терору" можна оглянути виставку "Плакати воєнного часу".

На виставці представлені графічні твори сучасних українських художників, які документують російські воєнні злочини під час повномасштабного вторгнення.

Сама виставка "Плакати воєнного часу" буде вуличною та розміститься на музейній площі. Тут відвідувачі матимуть можливість ознайомитися із роботами художників, що створювали свої роботи під час активних бойових дій на території України.

Читайте також: Про пам'ять та збереження досвіду: у Львові презентували виставку "Плакати воєнного часу"

афіша виставки

"Дотик" Ярослава Костка

У Нацмузеї відкрилася перша персональна виставка Ярослава Костка "Дотик…".

Вона представляє 8 скульптурних композицій, створених із різних матеріалів (бетон, гіпс тонований, полістоун, метал).

Експоновані твори репрезентують майстерне володіння скульптора класичними техніками ліплення, які він уміло застосовує у вирішенні оригінальних просторово-композиційних ідей. Виставку присвячено дослідженню та вияву внутрішніх переживань і ментальних процесів людини через скульптуру.

Центральна тема виставки – дотик, одне з п'яти основних відчуттів, якими наділено людину. Автор прагне через скульптуру "доторкнутися" до внутрішньоособистісних процесів, ментальних особливостей, різних емоційних
станів, почуттів і пошуку сенсів. Водночас це – дослідження власних переживань та екзистенційних відкриттів митця. Важливою рисою творчості Ярослава Костка є щирість – і в роботі над скульптурами, й у спілкуванні з аудиторією.

афіша

Заповідаю любов: Марія Примаченко

Нацмузей запрошує побачити виставковий проєкт "Заповідаю любов: Марія Примаченко".

На виставці буде представлено понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко" та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Експозиція об’єднує чотири тематичні розділи. Розпочати діалог із творчістю Марії Примаченко пропонуємо в залі "Життя-буття", який присвячено змалюванню її життєвого середовища, праці, побуту, святкових подій в українському селі.

Читайте також: У Львові по-новому представили творчість Марії Примаченко

Це ще один погляд на творчість унікальної художниці: багатогранної, філософської, фантазійної та водночас глибинно традиційної. Це ще одна спроба показати її мистецтво, суголосне історичній добі, яке промовляє на важливі соціальні теми й завжди гармоніює з внутрішнім світом авторки.

Особливою родзинкою експозиції є дитячі книжки, які проілюстровано творами Марії Примаченко. Це добре знані всіма з дитинства приповідки, віршики, казки, представлені у яскравому талановитому художньому оформленні. Поряд показано оригінальні проєкти ілюстрацій авторки до планованого, проте нереалізованого видання.

афіша

СВЯТІ в РАЮ, Наталя Русецька

Галерея IconArt запрошує оглянути виставку Наталі Русецької "СВЯТІ в РАЮ".

"Я запрошую вас оглянути образи святих і райські пейзажі. У кожній роботі я намагалася передати відчуття спокою та гармонії, – каже авторка. – Я малюю світ, де панує мир і гармонія. Святі – це провідники, вони відкривають двері в іншу реальність, де панують вічність і краса. Святі в раю – це мій особистий рай. У цих роботах я втілила все те, що мене надихає: віра, любов, краса природи. Кожен образ – це частинка моєї душі. Святий Юрій, Арх. Михаїл – герої, що символізують для мене боротьбу зі злом і прагнення до справедливості. Я хочу, щоб глядач, дивлячись на мої роботи, відчував себе частинкою чогось більшого, ніж просто матеріальний світ. Я вірю, що рай – це не тільки місце, а стан душі. І кожна людина, незалежно від віросповідання чи вчинків, заслуговує на те, щоб відчути цей стан".

афіша

"Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі"

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на відкриття виставки "Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі" куратора Андрія Боярова.

Виставка запрошує у світ фотографії та експериментів Влодзімєжа Пухальского – харизматичного митця й натураліста, чиє життя поділила війна на до і після. Образи дому та втрати, війни та повернення є тими темами виставки, довкола яких розгорнуться розмови у галереї, неподалік парку, звідки чутно спів птахів.

Усі роботи Пухальского та архівні матеріали походять зі збірки Королівського музею у Нєполоміцах. Вперше ця експозиція під куруванням Андрія Боярова відкрилась у Міжнародному Центрі Культури у Кракові у 2022 році, згодом – в Галереї Фотографії міста Жешува. А сьогодні куратор презентує її львів’янам та гостям міста у співпраці з Львівським муніципальним мистецьким центром та Центром міської історії.

афіша

Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко

Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.

"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.

Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.

Експозиція триватиме до 15 вересня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.

афіша

Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис

Нацмузей (просп. Свободи, 20) запрошує відвідати виставку "Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис".

Олександр Сухоліт є видатним представником українського мистецтва кінця XX – початку XXI століття. Як зазначають у музеї, можливо, художник є менш знаним у Львові, проте його вплив на творче середовище Києва сьогодні важко переоцінити. Митець є представником "Нової хвилі" та засновником групи "Азбука", однак сповідує естетику модернізму, з його масштабністю універсальних тем та монументальною узагальненістю форм.

Виставка репрезентує доробок останніх років, у якому представлено чимало жіночих образів: через них митець розкриває своє трактування взаємодії сакрального і профанного. Художник запрошує глядача до роздумів над універсальними темами, суть яких не змінилась від створення світу.

Експозиція триватиме до 24 вересня.

афіша

Виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання"

У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання".

Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…

"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.

Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.28
    Купівля 41.28
    Продаж 41.8
  • EUR
    Купівля 45.85
    Продаж 46.56
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
18 вересня
22:56
Рятує захисників на Лиманському напрямку: бойовий медик із Буковини отримав відзнаку від РНБО
22:30
На Рівненщині за 80 млн грн облаштують укриття у 6 лікарнях
22:02
новини Тернопільщини
Підробляв рецепти на сильнодіючі препарати: на Львівщині судитимуть сімейного лікаря
21:42
підпал
"Підробіток" в телеграм: у Тернополі затримали двох чоловіків, які за гроші підпалили авто військового
21:26
Сказ лисиця
У двох громадах на Прикарпатті виявили випадки сказу
21:04
Поїхав до Києва та зник: поліція розшукує 34-річного жителя Рівненщини
20:47
У дитини була зупинка серця: студентка із Хмельниччини врятувала хлопчика, що постраждав у ДТП
20:31
Оновлено
Анатолій Риборак
На Львівщині розшукали 74-річного Анатолія Риборака
20:30
тюрма
На Хмельниччині чоловіка засудили на 9 років за зберігання психотропів
20:16
крапельниця, лікарня, отруєння
Отруєння у ліцеї на Хмельниччині: епідеміологи визначили причину
19:53
На Закарпатті чоловік через ревнощі вбив жінку
На Волині взяли під варту 45-річного чоловіка, якого підозрюють у вбивстві дружини
19:41
Оновлено
Ратуша
Поліція заблокувала телеграм-канал, який поширював інформацію про теракти у Львові
19:37
Ексклюзив
"Де люди бачили звірства росіян, нас зустрічали на колінах": десантник-розвідник  80-ї Галицької ДШВ Віктор Поліщак 
19:30
Новини Львова
На Буковині п’яна водійка Mercedes-Benz хотіла підкупити патрульних
19:17
Перший у регіоні: на Закарпатті стартувало будівництво заводу лікарських препаратів з плазми крові
19:06
газова труба
На Львівщині 19-20 вересня понад 1300 абонентів будуть без газу. Адреси
18:50
корупція, суд
На Прикарпатті судитимуть чиновника, який преміював себе на майже 300 тис. грн
18:33
У Львові через півмарафон 12 травня громадський транспорт курсуватиме зі змінами
На Львівщині бракує 1000 водіїв громадського транспорту
18:15
маршрутка
У Львові під час руху задимілась маршрутка
17:58
Фарби для макіяжу на 1,5 млн грн: львівські митники зупинили контрабандний товар
17:45
перевірка здоров'я
Поміряти тиск чи перевірити серце безкоштовно: у Львові проведуть тиждень здоров'я
17:39
хмари
Вдень без опадів: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 19 вересня
17:32
Три місяці тому закінчив Академію сухопутних військ: на фронті загинув 21-річний мешканець Львівщини Максим Дудинець
17:26
пластуни
У Львові відкриється обласний пластовий центр
17:13
На фото: потяги
Продавали залізобетонні шпали: працівникам Укрзалізниці на Тернопільщині оголосили підозру
17:06
Оновлено
Свято музики у Львові
Куди піти у Львові з 16 по 22 вересня: Хмельницький "Базар" у Порохівці
16:59
На Прикарпатті проведуть фестиваль кераміки, ремесел та фольклору 
16:46
укриття
У Рівному укриття в пологовому, яке вміщало 400 людей, закрили на ремонт: людей просять шукати інші прихистки
16:32
Трансфер за кордон за $30 тис: мешканця Хмельниччини підозрюють у переправленні ухилянтів
16:22
На Тернопільщині чоловік продавав гранту і може сісти на 7 років до тюрми 
16:07
У Львові зроблять доступною територію перед обласним онкоцентром
15:50
будівництво на Цитаделі у Львові
Через незаконне будівництво на Цитаделі Мінкульт звернувся до поліції: роботи зупинили
15:37
На Рівненщині голова кооперативу отримав підозру у незаконній вирубці дерев на понад 1,6 млн грн
15:23
Найбільш вода забруднена на перехресті Хоткевича та Чукаріна: у Львові встановлюють факти забруднення річки Зубра
15:05
У Львові фестиваль "Золотий лев" відзначить 35-річчя під гаслом "Театр - мовою ідентичності!"
14:52
Під його керівництвом першими в регіоні почали займатись ендопротезуванням: у Рівному помер відомий лікар Георгій Чехович
14:36
В Ужгороді перед судом постане депутат, якого затримали на хабарі за допомогу в отриманні відстрочки від військової служби
14:23
цигарки
Лідером з виробництва тютюну, який нелегально продають в Україні, є фабрика біля Львова, – нардеп Железняк
14:19
Вино
У Львові запрошують на Wine Weekend: розмови про українське вино та дегустації
13:56
Агентів російського ГРУ судитимуть за підготовку терактів у Києві та Львові
Більше новин