Нові правила продажу алкоголю, Е-лікарняні та доплати до пенсії: які зміни чекають на нас із 1 жовтня
Вартість тепла обіцяють не змінювати впродовж опалювального сезону.
Традиційно жовтень в Україні розпочинається з підготовки до Дня вчителя, який відзначають у першу неділю місяця, а також з осіннього призову. Які ще зміни набули чинності з 1 жовтня, читайте в матеріалі "Еспресо.Захід".
Електрика подешевшала, газ подорожчав. Але не для всіх
З 1 жовтня для більшості сімей тарифи на електроенергію трохи знизилися. Тепер вартість електрики диференційована: 1,44 грн за кВт/год – для тих, хто використовує до 250 кВт/год на місяць, та 1,68 грн за кВт/год – для тих, хто використовує понад 250 250 кВт/год.
Для родин, які не використовують електрику для обігріву помешкань, 250 кВт/год – цілком достатній обсяг електрики. Як вписатитись у цей ліміт і не переплачувати, читайте в матеріалі "Нові ціни на електроенергію: як платити за меншим тарифом?"
Тарифи на тепло поки що обіцяють не підвищувати. Принаймні уряд та асоціація міст підписали меморандум про те, що впродовж опалювального сезону тарифи не зміняться.
Щодо цін на газ, то, попри рекордне зростання їх на європейських ринках, для більшості населення тарифи залишаться на рівні 7,96-7,99 грн за кубометр. Саме така ціна газу зафіксована в річних контрактах, які діятимуть до кінця квітня наступного року для споживачів, які купують газ у "Нафтогазу" та групи РГК. Як запевнив "Еспресо.Захід" директор ТОВ "Львівгаз збут" Павло Майк, компанія має річний контракт на закупівлю газу за фіксованим тарифом, тож має можливість продавати газ споживачам по 7,99 грн за кубометр. Натомість дію місячних тарифних планів компанія (як і всі газзбути, що працюють під брендом "Твій газзбут"), зупинила ще в липні. Натомість у деяких невеликих компаній, що постачають газ населенню, ціни в жовтні перевищили 20 грн за кубометр.
Паперових лікарняних більше не видають
Перехідний період, під час якого медичні заклади могли формувати або електронні медичні висновки про непрацездатність, або видавати традиційні лікарняні на бланку, завершився. Тепер лікарняні оформляють виключно в електронній формі. Паперовий листок непрацездатності можуть видавати лише тоді, якщо з технічних причин сформувати Е-лікарняне не вдається.
Детально про те, як видаватимуть електронні лікарняні читайте тут: Листок непрацездатності більше не листок: усе, що треба знати про е-лікарняні
Пенсіонери, яким виповнилось 75, нарешті отримають обіцяні доплати до пенсії
Люди, яким виповнилось 75 років, з 1 липня мали отримувати по 400 грн доплати до пенсії. Однак доплату "за вік" перенесли на 1 жовтня, бо в Пенсійному фонді бракує грошей. Тепер таку доплату літні пенсіонери отримуватимуть щомісяця.
Люди, яким виповнилось 80 років, ще з минулого року отримують щомісячну доплату в розмірі 500 грн.
Алкоголь продаватимуть за новими правилами
З 1 жовтня при продажу алкоголю у чеках зазначатимуть цифрове значення штрихкоду акцизної марки. Цей код продавці повинні або відскановувати, або вводити вручну. Навіть якщо йдеться про продаж не цілої пляшки, а лише порції алкоголю, у фіскальному чеку доведеться вказувати код з акцизки.
При цьому в магазинах не заборонено продавати алкогольні напої з акцизними марками старого зразка, на яких немає кодів. Їх можна реалізувати до закінчення терміну придатності напоїв.
За населеним пунктом – лише з увімкненими фарами
Традиційно з 1 жовтня і до 1 травня водії зобов'язані вмикати за межами населених пунктів денні ходові вогні або ближнє світло фар.
Фари мають бути увімкнені в будь-який час доби та за будь-якої погоди.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе