Ноші, які їдуть самі: львівські тероборонівці отримали пристрій українського винахідника
Львівські тероборонівці отримали ноші, які їдуть самі. Розробив їх інженер зі Слов'янська
Про це "Еспресо.Захід" повідомили у пресслужбі бригади.
Унікальні ноші, які не потрібно нести, отримали військові одного з батальйону 125-ї бригади Сил територіальної оборони. Воїни нині стримують ворога на Лиманському напрямку. Пристрій розробив винахідник зі Слов'янська. Тероборонівці його вже випробували і залишились задоволені.
Фото: 125-ї бригади Сил територіальної оборони
"Технічна складова дуже проста, – каже розвідник батальйону "Камаз". – Батарейки, двигун, редуктор, гуслі і поїхали. Керується за допомогою пульта. У мене в дитинстві таке керування було. Нічого складного, але чомусь саме одна людина додумалася до зменшення логістичного навантаження. Адже медична евакуація – в один бік везе боєкомплекти, а в іншу – пораненого. А по одній людині ворог працювати не буде. Якщо я буду йти один з цією штукою по полю, вони не будуть сприймати мене, як загрозу. Ця штука також може супроводжувати штурм. Бо хлопцям доводиться проходити кілька кілометрів і, якщо позаду дві такі машинки везуть БК, то легше вести штурмові дії".
Важкопідйомність ношів – 150 кілограмів. Їх дальність кількасот метрів. Вартують – 70 тисяч гривень. Цю суму оплатили волонтери.
Фото: 125-ї бригади Сил територіальної оборони
"Найголовніше, коли росіяни бачать групу, яка просувається із шести-семи людей, в неї починає летіти все, – додає "Камаз". – Якщо група зменшується до одного – оператор і ноші, то нічого не буде летіти. Це головне. І швидкість. Бо зазвичай немає можливості оперативно витягти з червоної зони пораненого. А ця штука ризикує. Двісті метрів – червона зона, вона поїхала, забрали і вернулася назад. Головне, щоб був візуальний контакт. Ти будеш бачити, куди вона їде, коригувати. Назад так само".
Невдовзі львівські тероборонівці сподіваються отримати ще три таких пристрої.
- Нагадаємо, на початку липня до Львова привезли ноші з Бахмута. Їх називають Бахмутською плащаницею, бо врятували десятки важкопоранених українських воїнів, всі вони вижили та одужали.
- Актуальне
- Важливе