"Низький рівень вакцинації в Україні – це повний інформаційний провал влади", – аналітик Петро Бурковський
Те, що українці не хочуть щеплюватися від коронавірусу, свідчить, що влада провалила інформаційну кампанію з роз'яснення важливості вакцинації, а також є наслідком антивакцинаторської пропаганди.
Про це політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський зазначив у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким", коментуючи дослідження Фонду "На початку "Дельти": що українці думають про епідемію коронавірусу та чого очікують від системи охорони здоров’я".
Згідно з даними дослідження, лише 23,4% опитаних вважають, що ефективним захистом від коронавірусу є повне вакцинування рекомендованими вакцинами. На першому місці – миття рук після вулиці (його вважають ефективним 54% опитаних). Ще 41,7% переконані, що від вірусу вбереже дотримання дистанції з оточуючими. 38,9% обрали відповідь "уважне ставлення до свого самопочуття і здоров’я найближчих людей", 35,9% – правильне носіння маски на обличчі. А 22,3% респондентів переконані, що від вірусу може вберегти профілактичний прийом вітамінів, настійок тощо.
Щоб збільшити, клацніть на зображення
"Найбільше люди не довіряють тому, що вакцини ефективні, не вірять, що вони безпечні, і сумніваються, що вони можуть захистити від коронавірусної інфекції. Це, на мою думку, повний інформаційний провал. Ми бачимо наслідки процесу, який почався ще в січні, перед тим, як мала прибути перша партія вакцини Covishield з Індії. Ще тоді людям почали давати суперечливу інформацію. Плюс це є наслідком цілеспрямованої антивакцинаторської пропаганди, яка йшла з Росії та з Європи", – сказав Бурковський.
На його переконання, держава мала б чітко пояснювати, що вакцини є безпечнішими, ніж хвороба і дозволяють запобігати смертям і госпіталізаціям. А також – що тільки вакцина дозволить людям працювати, навіть у разі запровадження "червоної" карантинної зоні (з дотриманням дистанції, носінням маски, миттям рук тощо) Особливо актуальними такі роз’яснення є зараз, на початку нового спалаху хвороби.
"Держава запізнилася з поясненнями, що лише в разі вакцинації при запровадженні "жовтої" чи "червоної" карантинної зони у людей буде можливість працювати, у них не падатимуть доходи, їх не звільнятимуть і вони зможуть їздити громадським транспортом на роботу та вільно пересуватися. Цей момент, коли була слабкою прив’язка між зайнятістю і вакцинацією, і був найбільшим провалом. Бо головним мотиватором для людей вакцинуватися (згідно з даними дослідження) було саме бажання працювати, попри карантин, та утримувати свої сім’ї", – додав Петро Бурковський.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе