"Ніхто не тікатиме". Як у прикордонних волинських селах відреагували на запровадження особливого режиму
Люди записуються у тероборону і не планують покидати домівки на кордоні з Білоруссю.
Настрої тривожні, але не панічні. Так охарактеризував реакцію на запровадження тимчасових режимних обмежень у прикордонних населених пунктах голова Самарівської територіальної громади, що у Волинській області, Микола Маргес у коментарі "Еспресо.Захід".
"Ми щоденно контактуємо з прикордонною службою. Наразі ситуація у нас спокійна, але такі обмеження цілком логічні з огляду на можливі загрози. Паніки серед населення немає, хоча настрої тривожні, – каже Микола Маргес. – Наразі ми формуємо загони тероборони".
Депутатка Шацької селищної ради Таїсія Вовк, що мешкає у селі Ростань біля самісінького кордону з Білоруссю, каже, що кордон посилено охороняє Прикордонна служба, але й люди дуже згуртувались і готові захищатись.
"У сусідньому селі прикордонники уже десь місяць перебувають у наметовому таборі. Їздять машини СБУ. Ми уже до цього звикли. Але й люди дуже пильні. Постійно зідзвонюємось з родичами, знайомими з різних кутків громади, аби дізнатись, яка ситуація. Чи не було когось чи чогось підозрілого, – каже Таїсія Вовк. – Ніхто з села не планує виїжджати. В разі чого – будемо боронитись. У нас вже багато людей забирались в тероборону. Керівник загону – секретар ради. То ми просили записати усю селищну раду повним складом. Навіть жінки. Хай нас навчать користуватись зброєю. Зрештою, навіть готувати їжу чи виконувати інші посильні завдання може кожна".
-
Держприкордонслужба запровадила додаткові тимчасові режимні обмеження в областях України, які межують з Росією і Білоруссю. Йдеться про Харківську, Донецьку, Луганську, Волинську, Рівненську, Житомирську, Київську та Чернігівську областях.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе