Незламний захисник на одній нозі розіграв м’яч у матчі улюбленої футбольної команди
На одній нозі український захисник розіграв м’яч у матчі улюбленої футбольної команди – "Шахтаря". На милицях він вийшов на головну спортивну арену Львова і зробив перший символічний удар
Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова, передає "Еспресо.Захід".
28-річний Євгеній Шваб родом з Житомирщини. Після повномасштабного вторгення Росії добровільно пішов на фронт. Розповідає, що захищати Україну визвався заради сина, якому нині 6 рочків, аби не передавати йому цю війну у спадок.
Перед тим, як відправитися служити, він пройшов навчання у Великій Британії. Після цього відразу вирушив на Луганщину, де працював кулеметником десантно-штурмової бригади.
В грудні 2022 року під час масованого обстрілу українських позицій окоп Євгенія атакував ворожий танк. Кулеметник отримав важкі поранення ноги та спини та годину з побратимами чекав на евакуацію. До Національного реабілітаційного центру "Незламні" Євгенія привезли у важкому стані. Тут його 40 днів виходжували спеціалісти реанімації.
"М'язи атрофувались настільки, що захисник нічого не міг робити навіть руками. Та завдяки тривалій фізичній реабілітації, його стан значно покращився й він почав готуватися до протезування", – зазначили медики.
Дбають у Центрі "Незламні" і про психологічне здоров’я українських воїнів
Ще з дитинства Женя вболіває за донецький “Шахтар" та навіть мріяти не міг, що колись вийде на поле з улюбленою командою й зробить перший удар по м’ячу. А після матчу поспілкується з гравцями в роздягальні. І ось мрія здійснилася. На одній нозі та милицях Євгеній вийшов на головну спортивну арену Львова і символічно розіграв м’яч у матчі "Шахтар" - "Львів".
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Наступного дня після матчу захисник нарешті отримав протез.
"У таких випадках, як у Євгенія, це один з найскладніших видів протезування. Бо дуже висока ампутація і фактично немає кінцівки, на яку має кріпитися протез. А, отже, контролювати елементи штучної ноги можна лише рухами тазу. Це означає, що потрібно задіювати значно більшу кількість м’язів, ніж в інших випадках. Євгеній тренується і старанно вчиться управляти протезом", – додають у дописі.
- Також розповідали, що минулого місяця пацієнти львівського центру "Незламні" випробували новий вид фізичної та психологічної реабілітації.
- Актуальне
- Важливе