live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Старовинну церкву в Кугаєві профінансують з обласного бюджету


фото: Львівська ОДА
Цьогоріч розпочнуть реставрацію Кугаївської дерев'яної церкви Богоявлення Господнього, яка є пам’яткою архітектури національного значення.

Наразі для початку робіт і виготовлення проєктно-кошторисної документації департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА передбачив один мільйон гривень, передає "Еспресо.Захід".      

Загалом для відновлення храму, кажуть у департаменті, потрібні не менше п’яти мільйонів гривень.

Додамо, що завтра, депутати Львівської обласної ради мають затвердити нову програму з охорони культурної спадщини області на наступні 5 років. "Відтак будуть затверджені і переліки об’єктів, які профінансують з обласного бюджету. Ми сподіваємося і на співфінансування від місцевої Солонківської громади. Відповідно до індексу податкоспроможності, вона не бідна. Тож спільно з комісією спадщини та туризму ЛОР, готуємо її керівництву відповідного листа", - зазначила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Олена Василько.

За словами голови обласного Товариства охорони пам’яток Андрія Салюка, реставрація такої пам’ятки потребує комплексного підходу. "Надзвичайно важливо, розпочати і завершити всі роботи, бо незавершена реставрація, з перервами у роботах, дуже швидко погіршує стан храму", - наголосив він.

  • Храм у Кугаєві - характерний зразок бойківського типу церков. Згідно з датою, зазначеною на одвірку, його збудували 1693 року.
  • Після будівництва у 1990-х роках нової мурованої церкви, храм використовувався рідко і поступово занепадав, через що потребує термінової реставрації.
  • Громадські активісти та пам’яткоохоронці зі  Львова та околиці створили громадську ініціативу "Врятувати церкву в Кугаєві". Зараз храм недіючий.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати