live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Львівська облрада просить ВРУ змінити Бюджетний кодекс

Змін потребує норматив розподілу надходжень коштів від сплати екологічного податку до спеціального природоохоронного фонду у складі обласного бюджету.

З відповідним зверненням виступив сьогодні на сесії депутат Львівської облради від фракції "Європейська Солідарність", голова комісії з питань екології, природніх ресурсів та рекреації Віталій Свіщов, передає "Еспресо. Захід".

Під час сесії Віталій Свіщов розповів, що з 2018 року було в рази скорочено фінансування природоохоронних заходів за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. А відбулось це внаслідок суттєвого зменшення нормативу розподілу надходжень коштів від сплати екологічного податку до спеціального природоохоронного фонду у складі обласного бюджету. Зокрема ця цифра змінилась з 55% до 30%, а різницю скеровують до загального фонду державного бюджету.

Крім цього ситуацію також ускладнюють внесені зміни до бюджетного законодавства, де зазначено про спрямування до загального фонду держбюджету в повному обсязі екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення. Та кошти, які надходять до загального фонду державного бюджету, не спрямовують на виконання природоохоронних заходів.

Зокрема, у 2018 році з надходжень екологічного податку до загального фонду державного бюджету на здійснення природоохоронних заходів виділено лише 15%, у 2019 році – 10 %, а у 2020 році фінансування взагалі відсутнє.

Віталій Свіщов зауважує, що такий розподіл екологічного податку не є виправданий, оскільки не забезпечує покриття природоохоронних потреб, не сприяє відновленню природних ресурсів, а також унеможливлює виконання першочергових природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів.

"Централізація екологічних платежів у державному бюджеті, відсутність належної державної підтримки регіональних природоохоронних проєктів, зменшення надходжень до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища загрожує екологічній безпеці регіону та призведе лише до погіршення стану довкілля",- наголошує депутат. 

Саме тому депутати Львівської обласної ради просять винести на розгляд засідань Верховної Ради України питання щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати