У Львові презентували півтораметрову копію диспетчерської вежі ДАП (фото, відео)
До пам’ятних днів оборони Донецького аеропорту в парку культури встановили мінікопію диспетчерської вежі ДАП.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
До пам'ятних днів оборони Донецького аеропорту працівники львівського Парку культури змайстрували півтораметрову копію диспетчерської вежі ДАПу. Її встановлення стало символом четвертого епізоду "Календаря війни", який встановили в парку торік у червні.
"Ми встановили мінікопію диспетчерської вежі Донецького аеропорту, аби символічно згадати тих, кого вже немає, і підтвердити те, що Донецький аеропорт – символ мужності, гарту й відваги українського воїна, – наголосила авторка проекту Ірина Вовк. – Ця вежа є впізнаваною, її "крутили" в новинах, бачили люди, саме диспетчерську вежу асоціюють з Донецьким аеропортом. Для нас вона важлива ще й тому, що основними серед оборонців, які стояли до останніх днів Донецького аеропорту, були хлопці нашої львівської 80-ї бригади".
Попри погану погоду, до "календаря війни" прийшло чимало кіборгів, дружини, мами загиблих, а також десятки відвідувачів парку. Ірина Вовк каже: особливо важливо пригадувати ці події тим, хто вижив після цих подій, а також волонтерам, які їздили туди й бачили, що відбувається. Обурюється, що частина людей не розуміє, чому вшановувати пам’ять важливо.
"Дуже прикро, що люди не розуміють, чому ми встановили "календар війни" саме тут, у парку, де люди проходять та відпочивають, – додає Ірина Вовк. – Перебуваючи тут, можна зустріти ветеранів, які захищали Донецький аеропорт. Але навіть зустрівшись із ними, не розуміють, що саме завдяки хлопцям вони можуть приходити на атракціони, пити каву, з’їжджати на санках і відпочивати".
Читайте також: "На щиті". Спогади родичів загиблих Героїв номіновані на Книгу року
Про важливість проведення таких заходів розповідає і сестра загиблого "кіборга" Аліна Фрідріх. Її брата мобілізували 2014 року, з 6 січня він обороняв Донецький аеропорт. Майже місяць хлопець перебував у новому терміналі, доки його не підірвали.
"Хлопці були незламні, – наголошує Аліна Фрідріх. – Самі вороги назвали їх кіборгами, і ми повинні пам’ятати їх і всіх, хто віддав життя за нас із вами. 242 дні вони обороняли стратегічний об’єкт. Такого у світі не було ніколи. Ми не маємо права забути. Війна може прийти в сім’ю кожного. Хтось думає, що війна десь далеко, але, на жаль, вона тут, в нашій Україні. Тому ми зобов’язані пам’ятати всіх тих, хто віддав своє життя заради нас, зокрема й тих хлопців, які сьогодні захищають на передовій, а ми можемо тут спокійно розмовляти і приходити на такі заходи. Пам’ять про них буде жити доти, доки ми їх пам’ятаємо".
- Нагадаємо, це вже четвертий епізод на "календарі війни" Раніше тут розміщували металевий соняшник, який символізував Іловайську трагедію.
- А в липні в парку культури та відпочинку вшановували шості роковини бою під Зеленопіллям. Тоді встановили деактивований макет ракети установки БМ-21 "Град". Саме такими снарядами Росія вперше прямо відкрила вогонь по Україні зі своєї території.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе