live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Майже всі депутати Львівщини від "ЄС" підписали кодекс доброчесності, - Гримак


фото: Facebook Ірини Гримак
Напередодні до них приєдналися обранці з Львівської обласної ради.

Про це повідомила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, інформує "Еспресо.Захід".

"Разом з колегами по фракції "Європейська Солідарність" у Львівській обласній раді підписала Кодекс доброчесності депутата. В ньому 14 обов`язкових пунктів ідеологічного, політичного і морально-етичного характеру. Підписуючи кодекс, ми засвідчили чіткі європейські принципи, якими керуватимемося в нашій депутатській діяльності. Це не просто слова чи якийсь черговий папірець, це – підтвердження особистої відповідальності кожного з понад 3500 місцевих депутатів "ЄС" перед своїми виборцями, громадами та перед майбутнім України", - написала Ірина Гримак.

Голова Львівської обласної ради у коментарі для "Еспресо.Захід" відзначила, що на цей момент документ підписали майже усі депутати місцевих рад на Львівщині:

"Ми хочемо зробити, щоби депутати свій мандат не сприймали, як засіб досягнення якихось особистих цілей, а як реалізацію потреб та інтересів виборців своєї громади. На Львівщині кодекс доброчесності підписали вже майже 100% депутатів від нашої партії на всіх рівнях рад".

Політик відзначила, що за грубе порушення цих принципів передбачено санкції – аж до відкликання депутата місцевої ради на підставі статті 37 закону про статус депутатів місцевих рад:

"У нас є такий інструмент, як імперативний мандат. На жаль, він досить розмито прописаний. А наш документ додатково пояснює депутатам, які у нього є рамки щодо етики поведінки, а також функцій та обов’язків, які на нього покладені. В тому числі механізм для розуміння кожному депутату рамок своєї поведінки. І якщо він вийде за їх межі – щоби вплинути на нього у разі порушень. Таким чином перевірити, чи вписується він у команду однодумців і чи дотримується він тих же принципів та ідеології, яку сповідує наша політична сила".

Вона наголосила на тому, що положення про імперативний мандат набуває чинності через рік після обрання депутата і після того з нього можна спитати про те, чи дотримується він відповідних принципів.

Також Ірина Гримак відзначила, що ініціатором цього документу став лідер партії – Петро Порошенко. Цю ідею підтримала Рада партії. Надалі його мали б підписати депутати місцевих рад по всій Україні.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

новини партнерів

19 січня, 2021 вівторок

19 січня, 2021 вівторок

18 січня, 2021 понеділок

17 січня, 2021 неділя

16 січня, 2021 субота

15 січня, 2021 п'ятниця

14 січня, 2021 четвер

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати