Мовний омбудсман розповів про штрафи за порушення мовного закону
Штрафи за порушення мовного законодавства не стільки завдаватимуть матеріальних збитків бізнесу, скільки впливатимуть на його репутацію.
Про це йдеться в повідомленні Уповноваженого із захисту державної мови у facebook, передає "Еспресо.Захід".
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь обговорив з представниками Європейської Бізнес Асоціації питання імплементації статті 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", відповідно до якої з 16 січня 2021 року сфера обслуговування має перейти на українську.
Тарас Кремінь наголосив, що величезна кількість установ і закладів, які надають послуги, вже давно перейшли на обслуговування державною мовою.
"Секретаріат Уповноваженого може здійснювати позапланові заходи контролю щодо порушень мовного закону. Якщо такі порушення протягом року будуть повторюватися і мати системний характер, ми маємо право накладати штраф. Здавалося б, комусь ця сума невелика (від 5100 до 6800 грн), але вона буде бити не стільки по кишенях бізнесу, скільки - по репутації. А це якраз те, що напрацьовується роками", - наголосив Тарас Кремінь.
Він зауважив, що їхнє головне завдання - не штрафувати, а максимально допомогти сфері обслуговування підготуватися до 16 січня 2021 року, провести інформаційну й роз’яснювальну роботу.
"І у цьому ми хотіли б бачити представників бізнесу нашими партнерами", - підкреслив Тарас Кремінь.
Представники Європейської Бізнес Асоціації висловили свою підтримку Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"та заявили про готовність до тісної взаємодії в рамках імплементації статті 30 щодо переходу сфери обслуговування на українську.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе