Помер відомий літературознавець, професор Михайло Шалата
Він був одним з найяскравіших представників наукової еліти Дрогобича на Львівщині.
Про це на своїй фейсбук-сторінці написав директор Музею Івана Франка Богдан Тихолоз.
"Михайло Шалата був професор. Справжній професор: з тих, до яких звертаєшся органічно, з природним пошанівком: "Пане Професоре..." А вони байдужі до всяких звань, і тільки іронічно усміхаються, коли їх підносять. Їм добре й без котурнів. Роботи забагато. Не переробиш.
Михайло Шалата був професор старої дати: з тих, які не тільки пишуть, але й читають книжки. Він був людиною книги, але не тільки. Бо вмів любити людей більше, ніж книжки. Особливо любив молодих – і вмів їх підтримати не лише добрим словом. І почуття гумору в нього було професорське. Тобто воно в нього було.
Читайте також: Померла відома художниця та волонтерка Тетяна Думан
Він любив промовляти публічно, говорив довго і натхненно. Іноді трохи задовго - як справжній професор, звиклий до лекційного формату. Але ніколи не мертво. Він був знавцем, творцем і літописцем історії літературного Дрогобича (і не тільки). Сьогодні він стає його добрим духом-опікуном. І я певен, що університетська спільнота і міська влада Дрогобича про це не забудуть.
Михайло Шалата був професор. Справжній професор. А проте чомусь мені здається, що десь глибоко всередині, наодинці з собою, мислив себе як поет.
Спочивайте, Професоре, од трудів многих і праведних. Хай Ваша поетична душа знайде спокій і мир у Божих садах", - зазначає Богдан Тихолоз.
Читайте також: Помер багаторічний голова львівського відділення спілки художників Олег Микита
Михайло Шалата член Національної спілки письменників України, поет, критик, літературознавець, професор, лауреат літературних премій Маркіяна Шашкевича, імені Б. Грінченка, нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, почесний громадянин Дрогобича
Він народився у 1937 році у Дрогобичі. Із 1964 року працював Дрогобицькому педагогічному університеті, біля трьох десятиліть був тут завідувачем кафедри української літератури, професором.
Особливу цінність мають його дослідження життя і творчості Івана Франка, Маркіяна Шашкевича, Юрія Федьковича та Юрія Котермака.
З його ініціативи у Догобичі поставлено три пам’ятники, які надають місту неповторного культурного колориту: Іванові Франку, Тарасові Шевченку, Юрієві Котермаку-Дрогобичу.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе