У Бориславі біля житлового будинку витікає... нафта
Під містом щодня утворюється 100 тисяч кубометрів газу, який мігрує і може вибухнути.
Практично в центрі Борислава біля житлового будинку (вул. Чорновола, 12) на поверхню підступає нафта. Мешканці скаржаться, що уже не перший рік живуть немов на пороховій бочці. "Не можу точно сказати, що саме зараз нафта знову підійшла на поверхню, треба поїхати подивитись. Але проблема там справді є. Нафту відкачують, але вона періодично знову виходить на поверхню", - пояснив "Еспресо. Захід" секретар постійної комісії з питань екології та охорони навколишнього природного середовища Бориславської міської ради Руслан Зелінський.
Фото: Бориславської міської ради
За словами Руслана Зелінського, проблема в тому, що під містом постійно відбувається міграція газу, тож час від часу він "витискає" на поверхню нафту. Однак саме газ є основною небезпекою для міста, адже він отруює ґрунти, повітря, та є вибухонебезпечним.
"Колись у Бориславі уже вибухнув житловий будинок, бо в підвал проник газ, загинули люди (йдеться про вибух у 1972 році, у якому загинуло 18 осіб), власне тоді і почали вивчати проблему загазованості, - каже Руслан Зелінський. – Нині цей газ відкачує "Укрнафта", аби зменшити тиск у родовищі. Відкачування мало б відбуватись цілодобово, але вони працюють десь відсотків на 20-30. Проблема у тому, що він некондиційний, тому продати його вони не можуть. А йдеться про чималі обсяги – щодня утворюється до 100 тисяч кубометрів газу. Він мусить десь виходити, от і просочується через закинуті шурфи. Цей газ можна було б скерувати на наші котельні для виробництва теплової та електроенергії. Ми навіть готові купувати цей газ у "Укрнафти". Але наразі нам вдалось лише погодити технічні умови, сам проєкт довго не погоджували. Ми навіть проводили виїзну сесію міськради у Києві під стінами "Нафтогазу". Сподівались, що зможемо реалізувати проєкт до початку опалювального сезону. Не вийшло".
Фото: Бориславської міської ради
Зі слів чиновника, наразі триває пошук інвестора. Вартість проєкту трохи більше 40 мільйонів гривень – це будівництво нафтопроводу та вставлення когенераційних установок.
"Ми рахували, що при вартості природного газу приблизно 8000 грн за тисячу кубометрів, проєкт окупиться за чотири роки. Тепер природний газ в Україні трохи подешевшав. Але тут йдеться більше про екологічну вигоду, аніж економічну. Хоча якби ми використовували в котельнях цей "супутній газ", то вартість тепла в місті можна було б зменшити", - каже Руслан Зелінський.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе