На Львівщині нічим лікувати правець
Немає ні протиправцевої сироватки, ні імуноглобуліну.
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" повідомила лікарка-епідеміолог Львівського обласного центру громадського здоров'я Наталія Гончар.
Щоб урятувати 17-річного юнака з Львівщини, в якого діагностували правець, Департамент охорони здоров'я Львівської обласної держадміністрації змушений був звернутися по допомогу до колег з Департаменту Чернівецької ОДА – в них у запасі ще був рятівний препарат.
"Сироватку проти правця постачали колись з Польщі, але це було досить давно. Імуноглобулін – кращий, бо він людський, а сироватка – кінська. Імуноглобулін проти правця надійшов як гуманітарна допомога, але його термін придатності закінчився, - розповідає Наталія Гончар. - Того, що був у наявності у медичних закладах Львівщини, - у червні. А в того, що надійшов на Буковину, - наприкінці серпня". Хлопець захворів у серпні, тож його вдалося врятувати.
Як зазначила лікарка, це – перший зареєстрований випадок правця на Львівщині цього року. Торік було два таких випадки.
Епідеміолог наголошує: хворий юнак був щеплений від правця. Каже, вакцинація від цієї недуги захищає від важкого перебігу захворювання. Щеплена людина 100% не помре. Але радить поспішити: на Львівщині можуть закінчитися АДП-М - вакцини від дифтерії і правця. "Ревакцинуватися необхідно кожні 10 років – у 26, 36 і т.д. Але якщо не можете пригадати, коли востаннє робили щеплення від правця, не чекайте – зверніться до сімейного лікаря і вакцинуйтеся. Одночасно можна вакцинуватися від сезонного грипу. Обидві вакцини є інактивованими ("неживими")", - пояснює Наталія Гончар.
- Нагадаємо, на Львівщину вже надійшла перша вакцина від сезонного грипу (виробник Південна Корея).
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе