На Тернопільщині урочисто відкрили храм Святого Шарбеля
У храмі в селі Байківці вперше після багатьох десятиліть відбулася урочиста Меса.
Про це повідомили на сайті Байковецької громади, передає "Еспресо.Захід".
Костел у селі Байківці Тернопільського району офіційно передали під опіку Римо-католицької церкви, а 27 вересня з цієї нагоди у стінах церкви відбулася перша після багаторічної перерви урочиста Свята Меса.
Під час урочистої Меси Архієпископ Митрополит Римсько-Католицької церкви в Україні Мечислав Мокшицький освятив повернений храм. Заступником парафіяльної спільноти став святий Шарбель, мощі якого передали під час меси. Їх вручив засновник церкви маронітів (католиків з Близького Сходу) в Україні Ільяс Сассін.
"Ми переживаємо історичний момент, коли змогли повернутися до свого храму. У святині зберігатимуться реліквії святого Шарбеля, які нам вдалося привезти зі Лівану. Зважаючи на світову пандемію ми вирішили, що саме цей святий має стати заступником релігійної громади. Адже він володів даром зцілення від різних недуг", – зазначив Едуард Кава, єпископ-помічник Львівської Архідеєцезії РКЦ.
До урочистостей долучився й синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Української Греко-Католицької церкви митрофорний протоієрей отець-доктор Андрій Іван Говера.
Завершилися урочистості подячними словами які виголосили настоятель храму отець Юрій Ткач, представник парафіян Іван Іскерський, мітрат Андрій Говера. На завершення богослужіння прозвучав духовний гімн України «Боже великий, єдиний!».
Довідково.
Святий Шарбель (при народженні Юсеф Махлуф, народився 8 травня 1828 року. Помер 24 грудня 1898) – арабський католицький святий і чудотворець з Лівану, мароніт. 9 жовтня 1977 року священномонаха-мароніта Шарбеля зараховано до Сонму Святих. Під час канонізації цього ліванського духовного подвижника Папа Римський Павло VI назвав його одним із найбільших святих XX століття.
Святий Шабель був пустельником, жив у монастирі св.Марона в Лівані. Ще за життя був відомий як чудотворець, а після смерті число зцілень за його заступництвом зросло. На його могилі з'явилося незвичайне сяйво, про яке свідчили багато людей, зокрема й місцевий мусульманський префект. Це сяйво неможливо було пояснити раціонально. Врешті влада дала дозвіл відкрити труну. Тіло святого відлюдника виявилося нетлінним, а через чотири місяці труну знову відкрили за присутності комісії експертів, які підтвердили, що тіло збереглося в такому стані, ніби його щойно поклали в труну.
Дерев’яну церкву в Байківцях звели ще на початку 20 століття. Проте 1936 року вона була зруйнована, а на її місці спорудили кам’яний храм. Гроші на його будівництво дали дві заможні сім’ї: Фредберг і Несіловскіх. Через рік будівництво костелу завершили і 1937 року його освятили. За формою фундамент храму нагадує хрест, а сам костел зведено у стилі модерн. Фасад будівлі асиметричний, у правого кута розмістилася струнка вежа з дахом у вигляді шатра. Верхній ярус вежі займає дзвіниця. Головний вхід в костел прикрашений арочним портиком з колонами. Костел є пам`яткою архітектури.
- Актуальне
- Важливе