live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Міст з паперу" у Франківську став віртуальним


фото: з facebook франківського "Підземного переходу Ваґабундо"
Триває шоста німецько-українська зустріч письменників.

Учора і сьогодні у Франківську від сьомої вечора до опівночі триває шоста німецько-українська зустріч письменників "Міст з паперу", що ставить за мету взаємопізнання не лише особистісне, а й тих місцин, де триває зустріч. Оскільки "Міст…" (який замислила спільно з німецькими та українськими партнерами німецька  некомерційна організація "Kulturallmende" під орудою Верени Нольте) мандрівний, то у Франківську він реалізується вперше, йдеться на офіційному сайті цієї події paperbridge.de.

Попри те, що перший "Міст з паперу" ( 2015 рік) відбувся у Львові, наступні за бажанням учасників (які хотіли своїми творами проникнути у побут людей, що живуть поруч з війною та дізнатися, що їх хвилює) реалізовувалися в східноукраїнських містах – Дніпрі, Харкові та Маріуполі. Минулого року  перспектива змінилася – проєкт разом із читаннями, концертами й мистецькими акціями був представлений захопленій публіці у Мюнхені та Берліні. 

Шоста німецько-українська зустріч письменників "Міст з паперу" мала би привести авторок й авторів з обох країн до Івано-Франківська, однак пандемія коронавірусу змусила все перелаштувати. Так виникла ідея віртуального заходу "Paperbridge Circle": пів кола українських авторів у Івано-Франківську й пів кола німецьких авторів у Берліні через пряме включення, що синхронно перекладиметься, з’єднаються в українсько-німецькому колі. Зокрема,  участь мали брати Юрій Андрухович, Софія Андрухович, Тарас Прохасько, Юрко Прохасько, Таня Малярчук, Остап Українець, Галина Пертосаняк, Ноемі Шнайдер, Даніела Данц, Том Шульц, Керстін Прайвус, Анатоль Реньє, Александер Кратохвіл, Любов Соловка та Жуль Одрі. Вони, зрештою, участь і  беруть. Однак, приміром Таня Малярчук та Галина Петросаняк через усі карантинні обмеження не змогли приїхати ( оскільки зараз живуть у німецькомовних країнах). Тому  беруть цю участь не на рідних теренах, а в Німеччині, де в Літературному домі Берліна збереться "німецьке" півколо. А з нашого боку півколо збирається у франківському «Підземному переході Ваґабундо».

У чому ж полягає нинішній "Міст з паперу"? Автори провадять екскурсії своїми містами (мова про Берлін та Івано-Франківськ), згадують й аналізують минуле та сьогодення, а також зачитують характерні уривки зі своїх творів.

Свідками онлайн-зустрічей в реальному часі можна стати на сайтах проєкту 

Свідками онлайн-зустрічей в реальному часі можна стати на сайтах проєкту www.paperbridge.de. та www.literaturhaus-berlin.de.
Згодом відео будуть доступні і на YouTube.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати