Волиняни захищають зупинки з монументальною мозаїкою, які хочуть знести
Під час ремонту дороги Луцьк-Любешів на Волині хочуть знести три зупинки з монументальною мозаїкою.
Про це Суспільному розповіла місцева жителька Олена Лашкова, передає "Еспресо.Захід".
Олена Лашкова написала лист в облдержадміністрацію, звідти її перенаправили до Служби автомобільних доріг. Там жінка отримала відповідь, якщо зупинка немає охоронного статусу, то її будуть однозначно зносити.
Керівниця відділу інформполітики облдержадміністрації Карина Мариневич розповіла, що ці зупинки не є на балансі управління культури області й відсутні в переліку пам’яток архітектури місцевого значення.
Олена Лашкова каже: "Це не просто зупинка-мозаїка, це роботи відомого художника Віктора Шингура, який працював на Волині не один десяток років".
Відповідальний за виконання робіт на автодорозі, заступник начальника служби автомобільних доріг в області Михайло Антонян повідомив, що мова йде про три зупинки. Дві зупинки - одна із них у селі Сокиричі, інша - в Озері, на яких видніються залишки монументальної мозаїки будуть демонтовувати, бо вони є небезпечними.
Місцевий мешканець Ігор Кравецький вважає, що зупинки у селі потрібно оновити.
Під час огляду ще однієї зупинки у Сокиричах, на якій найкраще збереглася мозаїка, вирішили її відреставрувати, - каже заступник начальника служби автомобільних доріг в області Михайло Антонян. "Павільйон посилимо за допомогою опор під перемичку, бо є тріщини, крім того, посилимо стінку, розберемо обліцовку, не мозаїку, а ту частину, де немає її і наведемо порядок", - заявив чиновник.
Монументальні зупинки були створені у 80-х – 90-х роках минулого століття. Мозаїку на них створювали дуже відомі художники. Це клопітка та дороговартісна робота, - розповіла мистецтвознавиця Зоя Навроцька.
Зі слів Михайла Антоняна, на реконструкцію зупинки з мозаїкою витратять орієнтовно 100 тисяч гривень. На відновлення двох інших зупинок піде теж майже 100 тисяч гривень.
- Нагадаємо, у Львові відновили культову мозаїку "Море та риби", знищену забудовником. Роботи з відновлення тривали рік. Керував роботами мистецтвознавець та син автора мозаїки Володимира Патика Орест. За його словами, відновлене полотно майже на 100% відповідає оригіналу.
- Актуальне
- Важливе