live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вакцина від коронавірусу може з’явитися до кінця 2020 року


фото: REUTERS
Уже шість вакцин вийшли на третій етап клінічних досліджень, тобто їх почали випробувати на людях.

Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на співробітника програми з надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я Європейського регіонального бюро ВООЗ Олега Стороженка, передає "Еспресо.Захід".

На третій етап клінічних досліджень пройшли вакцина від Оксфордського університету і AstrаZeneca, три китайські вакцини, вакцина компанії Moderna (вона першою почала масові випробування у США) і вакцина від німецьких виробників BioNTech, Fosun Pharma і Pfizer.

"Коли ми говоримо про фази випробування на людях, повинні бути теж великі обсяги, десятки тисяч волонтерів, які готові випробувати цю вакцину на собі. Тільки після того, як ми отримаємо необхідні докази ефективності і в першу чергу безпеки, ВООЗ може рекомендувати, щоб вакцина вийшла на глобальний ринок", – розповів Олег Стороженко.

Третій етап означає масове випробування вакцини на великій кількості людей із урахуванням принципу рандомізованості (випадковий відбір учасників випробування), плацебо контрльованого (дієвість та безпечність вакцини порівнюють із тими, кому вколюють плацебо) і подвійно-сліпого дослідження (ані учасники випробування, ані лікарі не знають, кому саме дістається вакцина, а кому плацебо).

Ще 142 компанії перебувають на стадії передклінічних досліджень вакцин.

Вакцини від коронавірусу, які перебувають на стадії клінічних досліджень. Джерело: ВООЗ

За попередніми оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у найкращому випадку готова вакцина з'явиться до кінця 2020-ого.

Попри це країни й міжнародні об'єднання вже домовляються про купівлю вакцин, аби потім їх гарантовано швидко отримати. Для прикладу, 31 липня Європейська комісія попередньо домовилася з фармацевтичною компанією Sanofi про закупівлю 300 мільйонів доз вакцини від COVID-19, якщо її розробка буде успішною. За прогнозами виробника, це може статися уже у  червні 2021-ого.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати