Укрексімбанк не зміг продати будівлю на пл. Міцкевича у Львові
Аукціон з продажу будівлі на площі Міцкевича у Львові, який був запланований на 3 травня, скасували через недопуск учасників
Про це стало відомо з із сервісу Open.Market (СЕТАМ), на якому мав відбутись аукціон.
Претендентів на придбання будівлі у центрі Львова було семеро, однак жоден з них не сплатив гарантійного внеску. Саме це стало причиною недопуску учасників до аукціону. До слова, через високу стартову – 430 683 496 грн – гарантійний внесок сягав 21 534 174 грн.
Це уже не перша спроба державного Укрексімбанку продати будівлю на площі Міцкевича. 9 січня цього року уже відбувався аукціон з продажу цієї споруди. Тоді у торгах взяли участь 10 учасників. Тоді стартова ціна становила 373 669 925 грн, а переможець запропонував 412 млн грн. Однак угода так і не відбулася, і банк оголосив нові торги, уже за вищою стартовою ціною.
Чим цікава будівля на площі Міцкевича,4
Будівля Укрексімбанку на площі Міцкевича у Львові має статуc пам`ятки культурної спадщини, хоча вона збудована у 2000-хх на місці колишнього готелю. У 1804 році на цьому місці запрацював готель "Європейський". Це був один з перших готелів у Львові. На момент відкриття готель мав всього один поверх, однак з кожною зміною власників готель перебудовували і збільшували кількість поверхів.
У 1870-хх роках готель "Європейський" придбала родина Альзнерів. Саме за їх ініціативою його перебудували у стилі неоренесансу. А вже у 30-хх роках XX-го століття під час чергової реконструкції готель фасад готелю переробили у стилі функціоналізму, утім львів’яни такі зміни сприйняли приблизно так, як зараз оцінюють готель Антонова на іншому боці вулиці. Тоді казали, що "люксусовий" готель просто не може так виглядати. Однак незабаром вибухнула Друга світова війна, і уже було не до реконструкцій.
За радянської влади готель змінив назву на "Україна" і продовжував виконувати своїй функції. Без належного догляду будівля поступово руйнувалась і наприкінці 90-хх почала обвалюватись. Тоді після проведення експертиз будівлю вирішили демонтувати аж до фундаменту і відбудувати заново. За основу взяли неокласичний стиль, який готель мав у період родини Альзнерів. Тобто сучасний вигляд будинку – майже ідентичний тому, як він виглядав на зламі XIX та XX століть.
В експлуатацію новий будинок здали у 2006 році. Відтоді у ньому розмішувалась головна філія Укрексімбанку у Львові.
- Наприкінці 2023 року Укрексімбанк оголосив, що з метою оптимізації витрат продає будівлю в історичному центрі Львова і звільнить приміщення до 1 липня
- Актуальне
- Важливе