"Невід'ємною частиною громадянського суспільства Церкву зробив Блаженніший Любомир"
"Невід'ємною частиною громадянського суспільства Церкву зробив Блаженніший Любомир"
Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) – про роль свого попередника Любомира Гузара у власному житті та житті країни.
Блаженніший Любомир (Гузар) став одним із перших ієрархів такого рівня, що говорив не лише до своїх вірян, а до широкого загалу. І висловлював таку позицію, яку поділяли і православні, і греко-католики, і юдеї, і мусульмани. Тобто його спосіб промовити до сучасної людини став надзвичайно плідним і надзвичайно потрібним. На цьому наголосив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) в ефірі програми "Вечір з Миколою Княжицьким", повідомляє "Еспресо.Захід".
На думку Блаженнішого Святослава, саме завдяки Блаженнішому Любомиру про Церкву заговорили як про таку, що наповнює суспільство новими смислами, яка є справді невід'ємною частиною громадянського суспільства і те суспільство формує, виховує, є його лідером і його речником.
"Я думаю, що ота роль Блаженнішого Любомира, яка виходила далеко поза межі Української греко-католицької церкви, зокрема тут у Киві, показала, що він міг би бути батьківською фігурою – батьком усього українського народу, – сказав глава УГКЦ. – А ще він був обличчям Церкви, яка не ховається, а виходить "з окопів" і діалогує із сучасним світом і сучасною культурою. І я вважаю своїм обов'язком продовжувати його місію".
Читайте також: Глава УГКЦ: "У часи Януковича кожна незгода могла викликати тиск на церкву"
Блаженніший Святослав підкреслив, що церковники мають виходити поза межі храмів і наповнювати життя сучасної людини певним змістом. Тим паче тепер, коли переживаємо етап вселенського лиха пандемії і люди, відповідно, дедалі частіше ставлять собі екзистенційні питання: "А чому я хворію?", "А чому я вмираю?", "А чому я живу?". Це дуже глибокі питання, на які сучасна культура – на його думку – може дати відповідь лише з релігійних начал. А попереднім особливим моментом, коли хотіли, щоб церква прийшла в суспільний дискурс, став час Майдану. Тоді пострадянське суспільство широко відчинило перед церквою двері, хоча не всі церковні діячі усвідомили, що то був унікальний момент саме для церковної місії – переступити свій поріг і вийти до людей.
Розповів Блаженніший Святослав і про те, чому саме вважає, що з усіх Блаженніший Любомир вплинув на нього найбільше.
"Я мав нагоду пізнати його в різних ситуаціях, – розповів нинішній Глава УГКЦ. – Блаженніший Любомир був моїм духівником у семінарії в Рудному. Пізніше, коли я повернувся зі студій у Римі, Любомир Гузар ще був єпископом-помічником глави Церкви, що безпосередньо опікувався нашою семінарією, в яку я прийшов уже до праці як викладач і настоятель. Згодом Блаженніший Любомир залучав мене до різних справ, скеровував з різними місіями у різні країни. А потім я почав із ним співпрацювати уже як його особистий секретар і голова Патріаршої курії у Львові. Дуже цікаво мені було переживати разом Помаранчеву революцію, бачити як Глава Церкви реагує на надзвичайні обставини у своїй державі, як він думає про свій народ, як він до нього промовляє і второпно діє. І ще я мав велику ласку від Господа Бога, що перші роки мого предстоятельського служіння ми мешкали в одному домі. Тобто я завжди мав Блаженнішого поруч. Це було для мене дуже важливо. Майже сім років ми ще мали можливість разом працювати. І він завжди був готовим порадити, підтримати, часом, можливо, розвіяти певні сумніви. Тож саме завдяки його підтримці я тоді міг відважніше діяти як предстоятель".
Ексклюзивне інтерв'ю з Блаженнішим Святославом дивіться тут.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе