"Не здивуюся, якщо за якийсь час виявиться, що 50% населення Вроцлава – українці", – польський соціолог
У зв'язку з війною в Україні, до Польщі прибуло майже 3 мільйони українських біженців. Але й до цього українці були найчисельнішою національною меншиною у цій країні. До війни тут перебувало 2 мільйони українських заробітчан і мігрантів
На думку викладача Вищої школи суспільної психології та Вищої банківської школи у Вроцлаві, доктора Зіада Абу Салеха, "обличчя" великих польських міст, де найчастіше осідають мігранти, зміниться.
"Я трохи знаюся на статистиці й не здивуюся, якщо за якийсь час виявиться, що 50% населення Вроцлава – українці", – зазначив науковець у коментарі "Еспресо.Захід".
Він розповів, що до війни Сирія приймала біженців з Іраку. Вони зайняли великий спальний район Дамаска і згодом з'ясувалося, що іракців тут більше, ніж місцевих.
"Скажу так: досвід такого сусідства не був найкращим. Я б дуже хотів, щоб те, що було у Сирії, не повторилося тут, у Польщі: заздрість, неприхильність, а згодом і агресія. Біженців спочатку завжди зустрічають з квітами. Але через якийсь час ми всі відчуємо дискомфорт – і те суспільство, яке приймає, і самі українці. І тут багато залежить від того, чи з розумінням ми до цього поставимося. Не можна допустити, щоб гостинність з боку польського суспільства і вдячність з боку українського замінилися у неприхильність або несердечність. Бо ми всі, незалежно від національної приналежності, дуже швидко впадаємо у крайнощі", – підкреслив він, додавши, що наплив біженців з України до Польщі є "одним з найбільших екзаменів і для місцевої влади, і для жителів".
Повне інтерв'ю з Зіадом Абу Салехом читайте на Espreso.tv
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе