Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 13 по 19 травня: "ДАХАБРАХА" із новою програмою та Міжнародний день музеїв

18 травня, 2024 субота
20:21

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Міжнародний день музеїв

Упродовж 17 – 19 травня Львів традиційно долучається до відзначення Міжнародного дня музеїв, тому на львів'ян та гостей міста чекають багато цікавих подій.

Упродовж трьох днів Львівські музеї розкриють свої двері для всіх охочих. Відвідувачам пропонують різноманітні екскурсії, лекції, майстер-класи та інтерактивні заходи для дорослих та дітей: від історичних експозицій до сучасного мистецтва.

Повну програму заходів можна переглянути за посиланням, а ті активності, які можна відвідати безкоштовно, читайте в огляді.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Фото: Андріана Стахів

Фестивалі

Міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Віртуози": відкриття "Цвіт папороті"

 43-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Віртуози" триватиме упродовж понад двох тижнів, а відкриття відбудеться вже 17 травня.

17 подій "Віртуозів" символічно об’єднають минуле і теперішнє й вкотре нагадають світу про непохитну віру українців у мистецький ренесанс та силу музичних творів, що здатні зцілювати серця.

Відкриття фестивалю "Цвіт папороті" стане однією із основних подій. Євген Станкович ще у 1978 році написав фолк-оперу «Так цвіте папороть». Цій прем’єрі не судилось відбутися: коли вже майоріли афіші, були запрошені делегації слухачів, радянська цензура вирішила заборонити твір. Але цього разу, вперше в Україні, виконають симфонічну сюїту за мотивами згаданої опери, що лише набуває актуальності.

Початок концерту-відкриття о 19:00. Вартість квитків 190 – 600 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Презентації, майстер-класи, лекції та екскурсії

Дилеми українського Мефістофеля

У вівторок, 14 травня, Дім Франка запрошує на презентацію історичного дослідження "Дилеми українського Мефістофеля: інтелектуальна біографія Михайла Рудницького (1889–1975)" Іллі Челодуми.

На зустрічі-презентації говоритимуть про те, як біографія Михайла Рудницького відображає виклики покоління українців, народжених наприкінці ХІХ століття, як інтелектуалу зберегти вижити, але водночас зберегти внутрішню свободу у період політичних потрясінь Та чи може мистецтво бути поза політикою. 

Модеруватиме зустріч заступник директора з наукової роботи Дому Франка Ігор Медвідь. На зустрічі можна буде придбати книгу та підписати її у автора.

Початок о 17:00.

афіша

Презентація роману "Віндобонський апокриф"

У четвер, 16 травня, Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Галицька, 17) запрошує на книжкову розмову про дебютний роман поетки Катерини Девдери "Віндобонський апокриф".

"Разом з авторкою та модераторкою Марією Титаренко поговоримо про форму апокрифа, про правдиве і вигадане у тексті, феміністичну лінію, а також про теми вибору, кохання та творчості у романі", – розповідають у книгарні.

Початок о 18:30.

Про книжку: Марта Кравченко – українська художниця-аристократка – відчайдушно виборює власне право творити, любити, бути тією, ким покликана бути. Кохання до Майстра та захоплення мистецтвом, що зродилися ще в серці юної дівчини, визначили й означили той шлях, яким вона обрала йти. Утім, зустріч зі скульпторкою Анною та її кузеном – чуйним лікарем Антонієм – додає нових барв до Мартиного життя, сповненого гірких спогадів, які гріють та обпікають водночас… Події цієї поетичної й майже казкової оповіді розгортаються поміж Києвом і Віднем, Поділлям і Карпатами наприкінці ХІХ сторіччя, міцно сплітаючи водно правду й вигадку – як у кожному апокрифі.

афіша

Презентація роману "Чорні морелі"

У четвер, 16 травня, львів'ян та гостей міста запрошують на презентацію роману "Чорні морелі" Олега Рибчинського, яка відбудеться у Бібліотеці Іваничука (пл. Ринок, 9).

У сюжетній лінії роману лежить романтичне кохання улюбленця Митрополита Андрея Шептицького, семінариста духовної семінарії Святого Духа Йосифа Кладочного та Аделі Ліщинської. Попри важкі випробування долі, вони пронесли його у своїх серцях, залишивши кохання непорочним, вічним та величним.

Книга вперше вийшла друком у 2015 році. А зараз гості зможуть побачити та послухати про друге видання, перероблене. Модеруватиме подію Микола Сінтюк.

Початок о 17:00.

афіша

Благодійна вечеря "Rising Sun Kaiseki Riyori"

У п;ятницю та суботу, 17 – 18 травня, львів'ян та гостей міста запрошують приєднатися до ексклюзивного благодійного вечора "Rising Sun Kaiseki Riyori" у Senses Chef Table (вул. Галицька, 15).

На відвідувачів чекає особливе меню від шефа, яке складатиметься із трьох унікальних презентацій суші, ошокудзі, мізугасі та інших цікавинок японської кухні.

Кошти із благодійної вечері підуть на потреби БФ "UALifeline", який допомагає мешканцям деокупованих територій та українським військовим.

Початок о 19:30. Вартість участі 2 тисячі гривень. Знайти детальнішу інформацію та забронювати столик можна за посиланням.

афіша

Екскурсія "Герби і бестіарій вулиці Чупринки"

У суботу, 18 травня, запрошуємо на екскурсію “Герби і бестіарій вулиці Чупринки” дослідника символіки і геральдики в архітектурі Львова Тараса Завадовського.

"Як можна за одну мить перенестися в часі та відчути сплетіння історій та подій? Один із дієвих варіантів - прогулятися дільницею Нового Світу з задертою головою і побачити усю красу алегорій, символів та геральдичних композицій навкруги", – розповідають організатори.

Учасників запрошують поринути у родинні перипетії Баворовських та Сенявських, дізнатися про палац Сосновського та уявити його дружину Аду на неоготичному балконі в оточенні родинних гербів. Окрім того, під час мандрівки усі зазирнуть до храму папи Клемента, щоб охопити історію відомого баварського роду, що теж залишив геральдичний слід у Львові.

Екскурсія триватиме з 14:00 до 16:00. Вартість 380 гривень, а 15% від прибутку для ЗСУ. Для участі необхідно зареєструватися за посиланням. Місце зустрічі організатори повідомлять напередодні до 21:00.

Концерти

Hans Zimmer symphony

У вівторок, 14 травня, Львівська опера запрошує гостей на шоу "Hans Zimmer symphony".

Це нове симфонічне шоу саундтреків у виконанні оркестру Bigshow Orchestra, під керівництвом талановитого диригента Романа Мачишина та за участі рок-бенду, хору та кращих солістів, яке є повною ретроспективою творчості великого композитора сучасності – Ганса Циммера.

Епічні саундтреки Ганса Циммера супроводжують більшість всесвітньо відомих кіношедеврів наших часів: "Інтерстеллар", "Темний лицар", "Гладіатор", "Початок", "Дюна", "Король Лев", "Пірати Карибського Моря", "Код Да Вінчі", "Перл Харбор", "Мадагаскар" та багато інших.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 390 до 1690 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

"Весняна акустика" від KRUT

У п'ятницю, 17 травня, !FESTrepublic кличе гостей на "Весняну акустику" від KRUT.

Марина Круть – українська бандуристка і співачка, пісні якої знають по всій Україні. Фіналістка нацвідбору, амбасадорка бандури в Україні та світі.

Відвідувачів запрошують зануритись у глибокі звуки бандури та магічний вокал KRUT. Дозволити собі відчути весняну атмосферу, яка заповнить серця ніжністю та світлом. 

Початок о 19:00. Вартість квитків від 350 до 990 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Ярка Сéбала: Душа колісної ліри

У суботу, 18 травня, Дзиґа запрошує львів'ян та гостей міста на музичний вечір від львівського лірника, моделі та саундпродюсера Ярка Сéбала.

Ярко виконає треки з першого міні-альбому "people", а також подарує незабутні музичні відчуття з альбомів "life" та "emotion(s)", які разом утворюють музичний триптих "soul". Це звучанням колісної ліри в авторській інструментальній музиці, яка об'єднує різні стилі: хард-денс, брейк-біт, хорову музику, електроніку, саундтреки та класику.

Початкок о 20:00. Вартість квитків 250 гривень.

афіша

"ДАХАБРАХА" із новою програмою (додатковий концерт)

У неділю, 19 травня, FESTrepublic запрошує львів'ян та гостей міста на концерт одного із найяскравіших творчих колективів країни – гурту "ДАХАБРАХА".

Це буде спеціальна концертна програма із найкращих та нових робіт.

"Ми гратимемо для вас наші найкращі композиції, що були придумані за 20 років, і особливо приємно буде грати композиції, написані цього 2024-го року. Ми скучили за нашими рідними українськими глядачами, і щасливі, що цього разу ми зустрінемося з вами в десяти українських містах. Ми мріємо про стійкий мир і спокій в нашій країні і захоплюємося нашими героями, які наближають нашу перемогу своїми вчинками й самопожертвою", – кажуть музиканти.

А всі концерти будуть благодійними, і всі гроші гонорарів музикантів підуть на потреби фонду "Птахи"  Тати Кеплер, яка ефективно займається допомогою українському війську вже багато років.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 390 до 1490 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Театр

Прем'єра вистави "Зачарована Десна"

У четвер та п'ятницю, 16 – 17 травня, Перший театр запрошує на прем'єру вистави "Зачарована Десна".

Так виставу описують у театрі: "Зачарована Десна" – це своєрідний "міф" про дитячі роки, побачені крізь призму життєвого досвіду, і чарівну Десну, на берегах якої виріc автор. Історію показано очима маленького Сашка, який розповідає нам про любов до життя, щасливі миті дитинства та духовне багатство. Подорож у минуле, до своїх витоків, до спогадів про своє дитинство. Пробудження давнього поклику до української землі, до коренів свого народу і до нашого українського спадку. Історія про любов і відданість нашій культурі в тих важких умовах, в яких ми є.

Початок о 18:00. Вартість квитків від 110 до 150 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Кіно

Документальний фільм "1944"

У четвер, 16 травня, у Будинку воїна відбудеться показ документального фільму "1944".

На перегляд запрошують до 80-х роковин геноциду кримськотатарського народу. Стрічка висвітлює події депортації кримських татар з Криму та показує взаємозв'язок тих подій із тим, що відбувається сьогодні.

Режисери – Фатіма Осман та Юнус Паша. Автор сценарію – Мавіле Халіл.

Початок о 18:00. Вхід вільний.

афіша

Мистецтво

Олеся Казнох. Художник в історії

Із вівторка, 30 квітня, у галереї "Зелена канапа" можна буде оглянути цікаву виставку, яка презентує серію робіт Олесі Казнох "Художник в історії"

"У 2021 році я розпочала серію портретів відомих митців з минулого, щоб дослідити як час і місце вплинули на їх творчу реалізацію, славу та роль в історії. Я намалювала художників і художниць, почергово: Луїза Невельсон, Олександра Екстер, Аршил Горькі, Катерина Білокур, Яків Гніздовський, Тарас Шевченко, Олександр Богомазов і Олександр Архипенко, Лі Краснер, Федір Кричевський, Маргіт Сельська, Олександр Мурашко та Модест Сосенко, Марія Синякова, Андрій Ментух, Марія Башкірцева, Соня Делоне. Я закінчила цю серію у 2023. А тепер дивлюсь на неї іншими очима", – ділиться мисткиня.

Виставку можна оглянути до 26 травня.

афіша

"Пісня Пісень"

Нацмузей Львова запрошує львів'ян та гостей міста відвідати виставковий проєкт Ольги Погрібної-Кох "Пісня Пісень".

Малярська творчість Ольги Погрібної-Кох – це комплекс архетипних образів та сюжетів, створених з ретроспективи досвіду, знань, скрупульозного психосамоаналізу.

В експозицію виставки увійшли 100 малярських творів, пов’язаних у кілька тематичних циклів, зокрема "Пісня Пісень" (2010–2023), "Ренесанс України" (2022–2023), "Дівчата-квіти", "Сеанс гіпнозу", "Ритуали", "Сезони року" та "Колекція бажань" (2013–2014). Усі сім абсолютно різних "змістовних сонмів" об’єднує віддисциплінований, упізнаваний творчий метод художниці, який ґрунтується на сюрреалістичній стилістиці, змішаній із композиційно-колористичними критеріями галицького артдеко, де кожен образ і предмет мають право мандрувати різними часовими порталами і бути свідками різних національних парадигм.

Детальніше про проєкт за посиланням.

Вартість квитків: дорослі – 100 грн, студенти – 50 грн, учні, пенсіонери – 40 грн. Виставка триватиме до 25 травня.

афіша

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: У Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Виставка "Несучі конструкції" Олега Путрашика

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на виставку скульптур ужгородського художника Олега Путрашика.

Олег працює на Закарпатті у майстерні мистецького обєднання "ШПОР", яка зараз виконує волонтерську роботу для фронту. Тут поруч із мистецькими творами скульптор виготовляє металеві предмети для окопного побуту та боротьби українського війська.

Скульптури, експоновані у Львові, Олег Путрашик ділить на два періоди, які створювались під час війни: 2014 – 2022 року та 2022 – 2024 роки.

Протягом всієї виставки проходитиме збір коштів для майстері мистецького обєднання "ШПОР" на створення окопних пічок для нашого війська.

Експозиція триватиме до 1 червня.

афіша

Виставка живопису Анатолія Мельника "Крізь призму"

У виставкових залах головної будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) триває персональної виставки живопису Анатолія Мельника "Крізь призму".

Анатолій Мельник – відомий український художник, музеєзнавець, академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, член Національної спілки художників України.

Проєкт "Крізь призму" – це філософсько-мистецький дискурс на теми людського буття, що маніфестуються в доступних чуттєвому сприйняттю формах, лініях, силуетах, кольорах. У центрі авторських інтенцій – традиційні сюжети та образи, які зазнають формально-змістових перетворень.

афіша

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Читайте також: Скорботний Христос у музеї Пінзеля: як виглядає відреставрована скульптура з каплиці Боїмів зблизька

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.04
    Купівля 41.04
    Продаж 41.51
  • EUR
    Купівля 44.49
    Продаж 45.18
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
26 липня
21:50
Будуть переробляти: у Львові після прокладання тепломережі поклали неякісно асфальт
21:15
тюрма
На Закарпатті торговця метамфетаміном засудили на 6 років тюрми
20:47
На Львівщині помер командир роти Нацполіції області Микола Дьодьо
20:25
Як працюватиме нова програма від МОН із надання державних грантів на навчання в УКУ
19:57
підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон
"Я нікого не вбивав": підозрюваний у вбивстві Фаріон дав коментар журналістам
19:54
У Хмельницькому затримали жінку, яку підозрюють у вбивстві свого сина
19:36
На Львівщині чоловік пропонував прикордонникам 700 доларів хабаря, щоб виїхати за кордон
19:20
На Буковині затримали злочинну групу, яка збувала наркотики в регіоні
19:01
Франківська міськрада шукатиме інвестора для будівництва модульних котелень
18:43
У Львові відбудеться презентація військ Сил безпілотних систем: як потрапити
18:40
Оновлено
суд у справі про вбивство Фаріон
У Львові суд обрав запобіжний захід підозрюваному в убивстві Ірини Фаріон
18:37
У Тернополі чоловік обікрав 15 водоматів
18:29
світло
Світла не буде лише годину: графіки та групи відключень на Львівщині 27 липня
18:12
У Львові тимчасово змістять ще одну зупинку - на проспекті Чорновола
17:58
На Закарпатті затримали чоловіка, який намагався покинути Україну за підробленими документами
17:46
крига Генрі Форда
Монети, медалі та раритетна книга Генрі Форда: Чернівецька митниця поповнила конфіскатом фонди трьох музеїв
17:44
За змову на тендері на рекультивацію Славського полігону дві компанії оштрафували на майже 3 млн грн
17:25
опалення, кіт
На Тернопільщині розповіли про стан готовності до опалювального періоду
17:13
Мінлива хмарність: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 27 липня
17:07
Портрет Августина Волошина
На новобудові в Ужгороді з'явився мурал з портретом президента Карпатської України Августина Волошина
16:52
Університетська лікарня
За перший місяць роботи Університетська лікарня у Львові прийняла майже 6,5 тис. пацієнтів
16:37
В Ужгороді попрощалися із капітаном, командиром взводу 42-річним Євгеном Гайдуком 
16:25
Хмельницька АЕС
Хмельника АЕС шукає працівників-будівельників
16:10
ЗСУ
У розпал бойових дій 30 офіцерів утримували в Харкові, - колишній командир 125-ї бригади Горбенко
15:58
новини Львівщини
Податкова поверне жителям Львівщини 53,8 млн грн: за що можна отримати відшкодування
15:42
Оновлено
Свято музики у Львові 2024
Куди піти у Львові з 24 по 28 липня: Джазове тріо Александри Ханке
15:28
"Зірвали спробу дестабілізації суспільства": поліцейським, які працювали над розкриттям убивства Фаріон, вручили відзнаки
15:16
Угруповання медиків на Львівщині підробляло медичні довідки про інвалідність, їх судитимуть
15:01
Орест Олеськів
Начальник управління транспорту Львова пошкодив чужу Audi Q5 і втік з місця ДТП. Рішення суду
14:46
Анонс
Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена
Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
14:30
Оновлено
електроенергія
Коли на Львівщині вимикатимуть світло 26 липня: оновлені графіки
13:41
На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ
На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з-за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ
13:26
Судовий вирок
На Волині чоловік убив знайомого на очах у дитини, його засудили на 10 років
13:11
На кордоні з Польщею в авто виявили старовинну ікону
На кордоні з Польщею в авто виявили старовинну ікону
12:55
У Львівській обласній лікарні пацієнту поставили унікальний протез: таку процедуру в Україні провели вперше
12:40
Мовознавиця Ірина Фаріон
Родичі Ірини Фаріон вимагатимуть довічного покарання для вбивці
12:31
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 25 липня
12:16
Волинські сапери розміновують Донеччину
Очистили понад 30 га територій Донеччини: волинські сапери повернулися з ротації на сході
12:00
Підозрюваний у навмисному вбивстві Ірини Фаріон
У Галицькому суді Львова оберуть запобіжний захід підозрюваному у вбивстві Фаріон
11:55
Інфографіка
курс валют
Курс валют у Львові в банках та обмінниках на 26 липня: гривня поволі зміцнюється
Більше новин