У громадах повинна бути ефективна система контролю військової продукції, - голова правління Львівського оборонного кластеру Максим Плєхов
Якщо продукцію постачають у Міністерство оборони, її ретельно перевіряють, у громадах такої перевірки наразі немає
Про це Максим Плєхов розповів у програмі "Війна і волонтери", журналістки "Еспресо.Захід".
"Ми сьогодні працюємо по спрощених закупівлях через воєнний стан. Антимонопольний комітет, в який можна було б подати скаргу, сьогодні не працює, - розповідає Максим Плєхов. - Не потрібно нічого вигадувати під час процесу закупівлі, а звернутися до практики закупівель Міністерства оборони України. Вони купують по певних критеріях. Є технічні умови на кожну продукцію. Виріб має мати технічну документацію і має бути допущений до експлуатації в ЗСУ, бути кодифікований, має мати поле випробувань".
Максим Плєхов каже, зараз немає можливості зробити контроль продукції у громадах. Адже, якщо постачання відбувається в Міноборони, приїжджає комісія, є методики тестування. А в громадах такого контролю немає.
"Сьогодні ми бачимо, що часто компанії, які взагалі нічого не постачали в ЗСУ, тепер постачають за кошти громад, - наголошує Максим Плєхов. - У громади немає комісії, яка це буде приймати, далі це надходить військовому, який хоча б щось отримує. А питання наскільки ефективно ці кошти були використані? А це кошти платників податків. Тому питання як зробити ефективну систему контролю продукції, яка буде приймати. Сьогодні, на жаль, її не існує".
- Нагадаємо, 41 громада на Львівщині, із ризиком порушити закон, фінансує ЗСУ. Співпраця громад з виробниками оборонної продукції зросла наприкінці минулого року.
- Актуальне
- Важливе