Не думаю, що ми маємо мандат на ліквідацію фракції "Голос" у Раді, – Рущишин
Політик вирішив приєднатись до опозиційної частини депутатів, але поки що не готовий виходити з фракції як мажоритарник, щоб припинити її існування в парламенті.
Сьогодні опозиційна частина фракції "Голос" у Верховній Раді оголосила про більшість – 11 депутатів увійшли в об’єднання "Справедливість". До попередньо задекларованої десятки приєднався Ярослав Рущишин. Зараз об’єднання має більшість у фракції, проте якогось впливу на її політику не здійснює. Лідером, попри те, що йому було оголошено недовіру, залишається Ярослав Железняк, ставленик Кіри Рудик. І, схоже, він не має наміру йти з посади.
Що натомість має намір робити об’єднання "Справедливість" і яке політичне майбутнє разом з "Голосом" вони бачать, у коментарі для "Еспресо.Захід" розповів народний депутат, голова Львівської обласної організації партії "Голос" Ярослав Рущишин.
Ви остаточно приєдналися до групи "Справедливість", яка фактично є опозицією до керівництва "Голосу". Що спонукало до такого рішення?
Я не говорив би тут терміном "опозиція". Бо я не в опозиції до програми партії, до її курсу – ми в опозиції до лідерів, які сповідують трохи інші цінності.
Це означає, що сподівання на рішення з’їзду й на перемогу здорового глузду не справдилися?..
Я боровся до кінця, ми боролися до кінця, щоб не опустити партію на такий цинічний рівень прийняття рішень. Та не вдалося, тож будемо вивчати історію, щоби не повторювати таких помилок.
Читайте також: "У нас немає майбутнього з цим керівництвом "Голосу", але ідея партії жива", – Рущишин
А як відреагувала на події з’їзду Львівська обласна організація, яку ви очолюєте?
Я жодних політичних рішень не приймаю, не узгодивши їх наперед з обласною організацією. Це спільне рішення. Зараз ми разом працюємо над стратегією діяльності. Своїм завданням і надалі бачимо виконання програми, з якою йшли до виборця. Також прагнемо розбудувати організацію на Львівщині. І напередодні нових виборів приймати політичні рішення, залежно від ситуації.
Та, грубо кажучи, зараз ви будете займатися розбудовою чужої партії…
Печатка – це ще не партія. Партія – це люди. Люди ніде не дінуться – вони залишаться в громаді й робитимуть ті справ, які ми започаткували разом. І це ті речі, яких не розуміють у Києві.
То у вас ще залишається віра, що партія може бути збережена та продовжить розвиток?
Ми маємо вплив на значну частину громад на Львівщині. Хочемо показати нову якість політики на місцях. Нам це тут зробити легше, бо виборці більше голосують за людей, а не за політичні бренди. Тому треба себе представити, виконати програму, показати нову якість політики. А там прийняти рішення, як продовжувати працювати.
Чи розглядається варіант виходу з фракції "Голосу" принаймні мажоритарників, що призведе до ліквідації фракції?
Що воно дасть? Ми не хочемо з мотивів помсти просто нищити. Тим ми і відрізняємося від інших представників фракції. Ми схильні все ж до створення, а не руйнування. Не думаю, що маємо аж такий мандат на ліквідацію фракції. Вона ще не займається аж такою антиукраїнською діяльністю.
Ми не хочемо перетворюватися на циніків, щоби дати відсіч опонентам тими ж методами. Тому битися між собою всередині партії – це точно не моя стратегія.
Чи відреагувало керівництво парламенту на ваші звернення щодо керівника фракції?
У мене немає поки остаточної інформації. Комітет нам відповів, що це внутрішні справи партії. Ми підготували нові листи до спікера, але відповіді ще не маємо.
-
Нагадаємо, 29 липня в Києві відбувся з'їзд партії "Голос". За його підсумками лідером партії переобрали Кіру Рудик.
-
Представників львівського осередку взагалі не допустили на зібрання – дозволили участь лише трьох делегатів.
-
У середині червня львівський осередок "Голосу"перейшов на бік партійної опозиції – це позиція Львівської обласної організації й всіх місцевих осередків, які є в області. Вони вимагали від голови фракції скласти повноваження і забезпечити перевибори в найкоротші терміни. Від голови партії – скликати демократичний з’їзд і теж скласти повноваження.
-
Причиною такого кроку стало голосування частини фракції за включення в порядок денний сесії Верховної Ради русифікаторських законопроєктів 5554 і 5554-1, яке депутати підтримали 227 голосами. Вирішальними стали 5 голосів від представників "Голосу", серед яких був і львів'янин Ярослав Рущишин. Згодом він заявив, що його підставили керівники фракції.
-
Уже наступного дня у фракції формально відбувся розкол – десять народних депутатів заявили про створення у Верховній Раді окремого об'єднання "Справедливість".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе