Національний музей у Львові покаже "Victory" Катерини Косьяненко з Києва
У Львові у Національному музеї відкриють виставку найбільш знакових робіт киянки Катерини Косьяненко, в якій художниця події сучасної російсько-української війни представила крізь призму власних емоцій, переживань та молитов
Про це повідомив Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького , інформує Еспресо.Захід.
21 квітня у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відкриється виставка "VICTORY" української художниці Катерини Косьяненко з Києва. Експозицію склали понад 50 її найбільш знакових робіт, серед яких дебютні із серії "Victory", яка й стала гаслом проєкту. Цю експози Катерина Косьяненко присвятила подіям сучасної російсько-української війни, яку представила крізь призму власних емоцій, переживань та молитов.
Як наголошують у музеї, у роботах цієї художниці відчутний вплив київської мистецької школи. І в цьому сенсі вона є продовжувачкою традицій Фотя Красицького, Миколи Мурашка, Михайла Бойчука, Василя Кричевського, Миколи Стороженка, Феодосія Гуменюка. "У своїх композиціях малярка промовляє символічно-алегоричною мовою, з використанням давніх іконописних прийомів одновимірного простору, - анонсують подію. - Інколи вона вдається до імпресіоністичної форми вислову, а інколи обидва підходи поєднує в одному полотні. У живописі Катерини Косьяненко легко впізнати прийоми мистецтва епохи італійського чи нідерландського Відродження: композицію, ритм, площинність, символіку кольору і жестів. Крім того, художниця використовує засоби зображення ликів святих із давніх ікон, фресок, мініатюр, народних картин. Все це – беззаперечні свідоцтва глибокого переосмислення світової мистецької спадщини"
Важливо, що ця експозиція не вичерпує багатогранність таланту Катерини Косьяненко, яка також відома як художниця театру та кіно, сценографиня, дизайнерка костюмів, декорацій, ляльок, а також працює в іконописі. Зокрема ікони Катерини Косьяненко є в іконостасі церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці Києво-Могилянської академії.
- У Львові у Національному музеї простежили витоки легенди про Іоана Пінзеля
- Актуальне
- Важливе