"Наша країна дуже велика, і я хочу вірити, що більшість розуміє, що вона – єдина", – ровесник Незалежності Юрій Холод
Юрію Холоду, заступнику голови Львівської обласної державної адміністрації, цьогоріч виповнилося 30 років. Урядовець народився 11 серпня 1991 року, фактично за 13 днів до проголошення Незалежності України. Його дитинство промайнуло вже у вільній країні, яка разом зі своїми однолітками росла та розвивалася.
Про те, де виріс, ким став та якими досягненнями України найбільше пишається розповів Юрій Холод, передає "Еспресо.Захід".
"Я народився у Львові. Моя сім'я майже 20 років жила на вулиці Костя Левицького. Закінчив школу №28, яка у центрі Львова, – пригадує Юрій Холод. – До речі, у моєму будинку мешкав професор Іван Вакарчук. Я любив його зустрічати випадково і вітатися. Бо ж усі знали “Океан Ельзи" і те, що Іван Олександрович - ректор університету, в якому я, зрештою, і вчився на юридичному факультеті".
Серед захоплень Юрія було і є багато цікавих занять. Наприклад, доволі довгий час він грав у сквош, крім того, любить кататися на лижах, ходити у спортзал та плавати. У вільний час, зізнається, що гортає фейсбук і переписується в інстаграмі. "Ну, чесно. А що сучасні люди роблять у вільний час? Просто не зізнаються, що саме це", – пояснює урядовець.
За словами Юрія Холода, попри труднощі 90-х, різні хвороби, як то буває в дитинстві, він зі своєю сестрою росли щасливими дітьми. "До прикладу, тато виховав мене самостійним і вільним. Звісно, молодість моїх батьків пройшла при совку, тому певний вплив на мене це також мало, – додає Юрій. – Я відношу себе до покоління Y, не Z. І мені так комфортно. Я фактично зв'язувальна ланка між такими поколіннями, як мої батьки, й молодшими. І це навіть допомагає моїй роботі".
Читайте також: "Нам є чим пишатися і за що боротися", – ровесниця Незалежності
Водночас Юрій Холод ділиться своїми думками стосовно теперішньої молоді та свого покоління: "Думаю, нинішня молодь майже не має рамок. І це не погано. Знаєте, є така теорія кольорового менеджменту Валерія Пекара? Він каже, що у 21 столітті виграють ті країни, які вже мають демократичні системи управління. Нинішня молодь вимагає собі цих систем. І це добре, що такі люди готові брати на себе відповідальність і змінювати системи.
Часом стається так, що хтось з них вже має рису несприйняття старого і дуже гостро відчуває обмеження, але не вміє брати на себе відповідальності. Зараз перед нами стоїть виклик: у світі вседозволеності та можливостей навчити наших дітей відповідальності за себе, за ближнього та за країну, у якій живемо".
Юрій прийшов у політику під час президентських виборів 2019-го року. До того, у студентські роки, він вже був помічником депутата обласної ради, тому знав, що таке політика у Львові, на Львівщині. "Спочатку було дуже важко. Приходив на роботу о 6, йшов не раніше 21. Кожен документ мусив добре вивчити, перш ніж підписати. Адже рішення могли бути прийняті за попередньої влади, і підписавши його, я ставав відповідальний за це, – мовить пан Юрій. – Чому вирішив податися у політику? Відповідь може здатися банальною, але мене привело бажання щось змінювати в цій області, у країні загалом. Я тішуся, що багато всього вдалося, а також, що відкрив у собі якісь нові риси".
За словами Юрія, коли ти молодий урядовець, тобі спершу важко. По-перше, потрібно багато усього вивчити, бути уважним та готовим до того, що фактично немає вихідних. Та й відпусток загалом не багато. По-друге, потрібно бути незалежним, мати досвід. "Досвід, взагалі, найцінніше, що є в людини. Я його здобував з 1-2 курсу університету, бо розумів, що немає часу бавитися. Кожен виклик сприймав, як шанс, – каже Юрій. – По-третє, цікаво. Ти щось змінюєш, будуєш і розумієш, що це залишиться. Наприклад, школу, яка не мала ані вікон, ані дверей, за допомогою твої зусиль, перекривають, встановлюють меблі і відкривають.
Бути управлінцем обласного рівня - це бути творцем усіх цих змін, і часом - провідником між громадами і державою. І це все не так просто, як здається, бо щоб взяти польський кредит і оновити прикордонну інфраструктуру, треба спеціальну постанову уряду і ще багато різних документів. А щоб побудувати нову дорогу, потрібно десятки дозволів, викуп землі у людей і так далі".
Урядовець зізнається, що за свою кар'єру в політиці зустрічав чимало людей, які приходять у раду і не мають інтересу покращувати життя інших, які звикли йти з роботи у чіткі години й робити роками те саме, не змінюючи нічого. "Спершу до мене багато хто ставився, як до хлопчика, який мало що може знати. Часом до мене ставитися дуже зверхньо. Часом у людей в голові було лише політиканство, наступні вибори та старі радянські кліше, на кшталт “Я начальник, ти - дурак”. Але я відчуваю, що вже є нове покоління управлінців, які готові працювати відкрито, в команді, на рівних".
Юрій Холод вважає, що найбільшими досягненнями України за всю Незалежність є відстоювання своєї Гідності на Майдані. "Крім того, ми маємо українську Конституцію, маємо Закон про мову. Ми зуміли зберегти антарктичну станцію, до нас приїздив Папа і ми відродили свою українську церкву - УГКЦ і православну. 2014 року ми вистояли і переформували свою армію. І я щиро вдячний кожному воїну, кожному добровольцю. Вони тримали і тримають закритою цю “шосту палату” з тим псевдостаршим псевдобратом. Ми почали реформи. За різних влад, у різній мірі реалізовані, але ми таки їх провадимо.
Звичайно, у нас не все ідеально й у різних реформах різні стадії. Але наша країна дуже велика, і я хочу вірити, що більшість розуміє, що вона – єдина".
Фото надав Юрій Холод
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе