Народні депутати просять розв'язати проблему із завезенням дронів в Україну
Депутатське звернення до Державної служби експортного контролю та прем'єр-міністра України направив народний депутат України Роман Грищук. Зокрема, він просить вилучити цивільні дрони із товарів подвійного призначення, що сповільнює їх постачання
Про це нардеп розповів на своїй facebook-сторінці, передає "Еспресо.Захід".
"Дрони треба вже і багато. Вони швидко виходять з ладу, – написав Роман Грищук. – Ця війна – війна дронів. Уповільнюють поставку дві речі: мита і необхідність визнання товарів гуманітарною допомогою і включення цивільних дронів до товарів подвійного призначення".
Нардеп переконаний: аби вирішити проблему, потрібно зняти мита і ПДВ для цивільних дронів на період воєнного стану, а також виключити їх з переліку товарів подвійного призначення.
"Ми маємо максимально наситити ринок, – переконаний нардеп. – Приклад з генераторами – показовий і правильний. Зняли мита. Почала вирішуватися проблема наявності й ціни генераторів в Україні. Так само маємо зробити для дронів. Точніше, мали б зробити вже давно. Будь-який дрон, який завозиться в Україну, так чи інакше, потрапляє на війну. Зняття мит спростило б всім роботу. Волонтерам і організаціям не треба було б визнавати безпілотники гуманітарною допомогою. Жодна міжнародна організація не постачає нам цивільні дрони для ЗСУ, як гуманітарну допомогу. Але, щоб отримати звільнення від мит, доводиться проходити процедуру визнання гуманітарною допомогою. Чи багато людей за останній рік купили дрони чисто собі, щоб політати, коли польоти дронами взагалі заборонені для цивільних? Ні. Все йде на ЗСУ. Крім цього з якогось періоду війни Державна служба експертного контролю почала вважати цивільні Мавіки товарами подвійного призначення. Це страшенно уповільнює процес завезення дронів благодійними організаціями".
Тож нардеп направив депутатські звернення на імена голови ДСЕК і прем'єр-міністра, щоб вилучили цивільні дрони з товарів подвійного призначення.
- Нагадаємо, волонтери розповіли, що почало складно завозити дрони в Україну. Зокрема у БФ "Razom for Ukraine" вже два місяці стоять на кордоні майже чотири сотні дронів. Щоб перевезти дрон, потрібно треба приїхати у військову частину, випросити командира, а далі передати це на митницю. Процес дуже затягують.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер
- Актуальне
- Важливе