Наплив біженців з України — мабуть, найбільший виклик, з яким коли-небудь стикалася польська медицина, - міністр здоров'я Польщі
Наплив біженців з України міністр здоров'я Польщі Адам Нєджєльський назвав "одним із найбільших викликів, з яким коли-небудь стикалася польська система охорони здоров'я"
Про це міністр сказав під час щорічної конференції "Wizjonerzy Zdrowia", відповідаючи на запитання журналістів, передає "Еспресо.Захід".
У польському МОЗ запевняють, що готові приймати як поранених українських військових, так і пацієнтів з гострими станами і хронічними захворюваннями. Розміщатимуть їх у 120 лікарнях країни. Для пацієнтів з України виділили 7 тисяч ліжок.
Кожен громадянин України, неважливо чи потрібна йому госпіталізація, амбулаторне лікування у вузького спеціаліста або консультація сімейного лікаря, гарантовано отримає допомогу у Польщі.
У відомстві вже підрахували: витрати на надання допомоги українцям перевищать витрати, пов'язані з пандемією COVID-19. Зараз у Польщі перебуває понад 2 мільйони українських біженців, а може бути більше. Суми, які доведеться видати на те, аби забезпечити всіх, хто цього потребує медичною допомогою, поляки оцінюють у десятки мільярдів злотих на рік. Відсоток ВВП, який виділяється на медичну галузь у Польщі, уже збільшили з 6% до 7%. В країні, нагадаємо, на цьогорічні потреби виділили лише 4,2%.
Згадав польський міністр і про проблему релокації пацієнтів з хронічними хворобами до інших країн ЄС, що дозволить хоча б частково розвантажити систему охорони здоров'я у Польщі. До цього часу польському МОЗ вдалося успішно перевезти до інших країн ЄС на лікування лише 26 пацієнтів з України. Це переважно онкохворі та пацієнти зі СНІДом, які потребують тривалої терапії.
За повідомленням міністра, Польща ініціювала створення механізму фінансування витрат на медичне обслуговування біженців з України, зокрема пропонує створити окремий фонд. Цю ініціативу вже підтримало 11 країн ЄС. Серед них - Німеччина.
Однією із найбільших проблем у Польщі є нестача медичного персоналу і тягнеться вона ще з 1990-х років, коли з країни емігрувало багато медиків. Як поінформував Адам Нєджєльський, у Польщі вже діє закон, який дозволяє залучати до робти лікарів-іноземців за спрощеною процедурою. За останній час сюди приїхало працювати понад 1,2 тисяч спеціалістів.
Ще одним кроком, покликаним збільшити чисельність медичного персоналу у Польщі, є збільшення кількості студентів у польських медуніверситетах.
Також полякам вдалося нарешті врегулювати питання мінімальних зарплат у секторі охорони здоров'я.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе