"Нам потрібно збирати дощову воду всіма можливими способами", – Олександра Сладкова
Під час моніторингу якості води та гідрогеологічних досліджень виявили, що більшість потічків у Львові дають гірші результати, ніж Полтва після очисних споруд.
Про це йшлося в доповіді "Блакитний каркас Львова" Олександри Сладкової, начальниці управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради, у рамках дискусії "Збереження водних екосистем та екосистем суші", яка пройшла під час ХIV Екуменічного соціального тижня "Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства". Партнером заходу є управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради, передає "Еспресо.Захід".
"Місто походить від слова "міст". Люди переходили якусь воду, і там було місто. Хоча Львів утворився нетипово. Якщо подивитися карту Фрідріха фон Міґа зі XVII ст., маємо можливість побачити ландшафт поза містом. Львову поталанило, що така карта взагалі є, на відміну від інших міст. Можемо на цій карті також простежити русла річок, заліснену територію довкола міста. Завдячуємо також географії Львова, що маємо кільце парків і що зі Львова все витікає. Що ж витікає? За результатами дослідження, більшість потічків дають гірші результати, ніж Полтва після очисних споруд. Унікальність міста в тому, що маємо чотири річки, якщо враховувати територію Львівської ОТГ, то ще р. Млинівка", – пояснила Олександра Сладкова.
Читайте також: "Співпрацювати без ревнощів": кардинал Майкл Черні запропонував ідеї та ідеали для України у сфері міграції
Тарас Микітчак, кандат біологічних наук, заступник директора Інституту екології Карпат Національної академії наук, запропонував створити дощову каналізацію у Львові.
"Якби була можливість створити дощову каналізацію, яка б текла хоча б по деяких ділянках міста, по зеленій зоні відкритим способом, це було б дуже добре з погляду екосистемних послуг", – пояснює він.
Фото: пресслужба ЕСТ
Його пропозицію підтримала Олександра Сладкова. Вона наголосила, що нам потрібно збирати дощову воду всіма можливими способами, зокрема, природними зборами дощової води є ставки.
Невдовзі розпочнеться новий конкурс на громадський бюджет Львова, і в розробленні проєктів, які мають стосунок до довкілля, експерти радять враховувати думку екологів. Тобто змінити підхід – не вирівняти і засіяти траву на березі озера, бо так гарно, а зробити так, щоб не порушити екосистему місцевості. Тому під час дискусії експерти акцентують на збереженні біорізноманіття та екосистемних послугах водойм урбанізованих та природних територій.
- Нагадаємо, 14-ий Екуменічний соціальний тиждень у Львові цього року присвячений сталому розвитку суспільства
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе