На Закарпатті не будуватимуть підпірну дамбу з мініГЕС на річці Уж
Ужгородські депутати більшістю голосів зняли з розгляду питання про будівництво підпірної греблі, яка загрожувала перетворити річку на болото.
Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці громадський правозахисник Віталій Грегор, передає Еспресо.Захід.
Як відомо, в міській раді Ужгорода планували дати дозвіл на будівництво небезпечної мінігідроелектростанції під виглядом гідроспоруд начебто для водорегулювання та захисту обласного центру Закарпаття від паводків на Ужі.
Сьогодні, 7 жовтня, на сесії Ужгородської міськради депутати більшістю голосів зняли з розгляду питання про будівництво дамби з мініГЕС. За відповідне рішення проголосували 32 із 37 депутатів.
Такого результату вдалося досягнути після суспільного розголосу громадськості та публічних заяв екологів і рибалок, які стверджували, що будувати підпірну греблю на р. Уж категорично не можна, а міні-ГЕС перетворить річку Уж остаточно на болото.
Зокрема, про екологічну шкоду, яка буде непоправно завдана екосистемі річки Уж, написав у своєму дописі у соціальній мережі Фейсбук голова ГО "Асоціація рибалок Ужгорода" Остап Палінчак:
"Уж - гірська річка, з дуже цінною екосистемою. В річці водиться багато рідкісних видів, занесених до Червоної книги України. Будь-яка гідроспоруда завдасть негативного впливу на них. Як приклад - камянецька гребля. Вище неї немає таких риб як судак, білизна, сом, налім, лящ, плоскирка, панонська плотва та багато інших. Нерест і міграція риб в Ужі проходить круглорічно і перешкоджання природниім процесам недопустимо".
До слова, забудовників представляв колишній директор Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак, який просив депутатів надати дозволи на відведення землі під будівництво гідроспоруд. Будівництво мініГЕС мала здійснювати компанія "Ренер", співвласники якої є родичами міського голови Ужгорода.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе