На Волині показали столітні самоткані рушники
Громада Шацького краю показала, який вигляд колись мали самоткані вишиті рушники, які є однією із родзинок Волині
Знімки опублікували на фейсбук-сторінці, передає "Еспресо.Захід"
"Після завершення новорічно-різдвяних свят у господинь у давнину розпочинався новий період часу, коли жінки вишивали, в’язали і власноруч виготовляли безліч тканих виробів – рушників, доріжок, скатертин, килимків, серветок, покривал.
Ткали в домашніх умовах, адже була потреба в тканинах, щоб вбратися, оздоблювати житло, використовувати їх з господарською метою", – зазначають на сторінці у соцмережі.
Традиційні вишиванки, рушники, тобто все те, що зроблено руками людини, – це матеріальна спадщина. А процес виготовлення полотна, моделювання візерунків, звичаї, обряди, традиційні ремесла – це нематеріальна культурна спадщина, пояснюють краєзнавці.
"З метою промоції туристичної привабливості Шацькою краю, різнобічної підтримки майстрів народних ремесел, традиції ткацтва та вишивання, ми презентуємо невеличку колекцію давніх рушників від майстринь з Шацька, Світязя та Острів’я. Вік цих рушників ‒ близько сотні років. Через надзвичайно високий професійний рівень роботи важко назвати аматорськими. В основі їх створення лежить вишуканість, наполеглива, кропітка праця і терпіння".
Нагадаємо, на Волині погасили унікальну марку "Воїни світла. Воїни добра"
- Актуальне
- Важливе