У Волинській ОВА не знають, скільки радянських пам'ятників в області
У Волинській ОВА не ведуть облік радянських пам'яток, які необхідно декомунізувати, та не знають, скільки вже демонтовано
Про це у Волинській ОВА повідомили "Еспресо.Захід".
"Немає кількості декомунізованих радянських пам’ятників. Скільки демонтовано – також немає. Процес йде, згідно з чинним законодавством і рекомендаціями Мінкульту. Узагальненої інформації поки немає", – повідомили у пресслужбі ОВА.
Як зазначив Вадим Поздняков, співзасновник організації "Декомунізація.Україні", дійсно є проблеми на Волині. Зокрема, у сприянні адміністрації в обліку радянських пам'ятників.
"Щодо пам’ятників, то взагалі біда. Волинська військова адміністрація не сприяла, як тоді, так і зараз, нам. Якщо в інших областях нам активно помагали адміністрації, як от давали контакти громад та брали участь в обліку пам’ятників, то Волинська просто усунулася від цього і взагалі там думали, що ми мало не російські диверсанти, бо ми типу зі сходу", – розповідає Поздняков.
Попри це, активісти надіслали звернення у місцеві громади, аби ті надали їм список радянських пам'ятників та символів. На жаль, більшість громад просто проігнорувала такі звернення, а деякі відмовили у надані інформації нібито через воєнний стан у країні, особливо на півночі Волині. Як розповідає Вадим Поздняков, така позиція досить дивно звучить, оскільки інші області, в тому числі й Чернігівська та Сумська, які пережили окупацію, активно помагали активістам.
З того, що вдалося дізнатися організації "Декомунізація.Україна", у Волинській області багато радянських пам'ятників, хоч і точну кількість назвати неможливо.
Щодо вулиць, то ситуація дещо інша. До початку повномасштабного вторгнення активісти нарахували на Волині понад 350 вулиць, які підлягають декомунізації. Проте, як наголошує Вадим Поздняков, зараз ситуація могла кардинально змінитися, але дізнатися, як відбувається процес і які успіхи декомунізації, неможливо.
"По-хорошому, інвентаризацію мав би зробити департамент культури Волинської ОВА та проводити роботу з місцевими громадами. Проте, це проблема всієї України, у багатьох департаментах культури просто сидять і протирають штани. Це проблема не тільки Волині", – резюмує активіст.
- До слова, на Львівщині до кінця 2023 року мають закінчити процес декомунізації в області
- Актуальне
- Важливе