На Волині археологи виявили затоплені підземелля під костелом у Любомлі
Волинська археологічна експедиція провела археологічні дослідження найдавнішого костелу Волині – храму Святої Трійці 1412 року побудови у місті Любомль
Про це повідомив керівник Волинської археологічної експедиції Віктор Баюк, передає "Еспресо.Захід".
Волинські археологи провели дослідження костелу Святої Трійці в Любомлі.
"Трьома розвідковими зондами встановлено структуру фундаментів та глибину їх залягання у найдавнішій частині храму 1412 року та додаткового об’єм споруди 1731 року побудови, а також структуру підмурівків цегляної дзвіниці 1764 року побудови. Особливо цікавим є спосіб будівництва первісного храму, потужний цегляний фундамент стоїть на масивних кам’яних підмурівках, які опущені у щільну материкову глину. У культурному шарі поруч зі спорудою виявлено велику кількість керамічної неполив’яної черепиці, кераміку та інші матеріали часу побутування споруди, біля храму засвідчено також сліди масштабного цвинтаря", - розповів Віктор Баюк.
Результати дослідження опрацюють, відтак розроблятимуть проєкт реставрації пам’ятки.
За словами керівника експедиції, крипти храму з імовірними підземними ходами зараз затоплено, тому їх повне дослідження відкладено.
Фото: Віктор Баюк
- Додамо, що у "Давньому Пліснеську" археологи знайшли понад 600 артефактів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе