На Тернопільщині чоловік втратив понад 30 тис грн, повіривши пропозиції "покращити" мобільний зв'язок
Аферисти вигадують все нові способи шахрайства: тернополянин хотів покращити мобільний зв'язок та інтернет і втратив понад 30 тис. грн
На Тернопільщині чоловік втратив понад 30 тис грн, повіривши пропозиції "покращити" мобільний зв'язок
Аферисти вигадують все нові способи шахрайства: тернополянин хотів покращити мобільний зв'язок та інтернет і втратив понад 30 тис. грн
Про це повідомило Головне управління поліції Тернопільської області, інформує Еспресо.Захід.
Новий варіант мобільного шахрайства озвучила поліція Тернопільської області. До неї звернувся тернополянин, який зреагував на пропозицію псевдооператора мобільного зв'язку і в підсумку позбувся кількадесят тисяч гривень.
Як розповіли у поліції, до тернополянина зателефонував невідомий та представився оператором мобільного зв’язку. Розповів, що здійснює перевірку задля покращенням мобільного інтернету. Попросив абонента ввести на телефоні комбінацію цифр та повідомити код, який прийде в повідомленні. Чоловік виконав усі умови, а невдовзі виявив відсутність мобільного зв’язку. Допоки чоловік зрозумів, що картку заблоковано і відновив зв’язок, шахрай зумів зняти залишок з його картки та ще відкрити нову кредитну і викрасти з неї 20 тисяч гривень.
Зараз правоохоронці встановлюють усі деталі шахрайства.В поліції вкотре наголошують: захистіть телефонний номер, який прив’язаний до банківського рахунку. Зараз смартфон є цифровим гаманцем, а іноді — навіть терміналом з приймання карток. Отже, той, хто встановить контроль над телефонним номером, зможе контролювати і банківські рахунки власника цього номера. Більшість громадян прив’язує свій номер телефону до банківських карток та до сторінок у соцмережах, що дає можливість зловмисникам отримати доступ до банківського рахунку.
Не використовуйте цей номер у соцмережах, оголошеннях та для контактів з клієнтами. Краще перейти на контракт з мобільним оператором; відключити послугу віддаленої заміни сім-карти у свого мобільного оператора; встановити пін-код на сім-карту зі складним 8-значним паролем та пароль блокування телефону; зареєструватися в онлайн-кабінеті мобільного оператора.
Тримайте в секреті логін на пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора, смс-коди операторів; puk-код та серійний номер cім-картки.
- Мешканців Львівщини попередили про новий вид шахрайства: деталі
- Актуальне
- Важливе